w

Gracze Fortnite używali specjalnego trybu gry, by mieć “nieskończoną ilość XP”

Ostatnio w Fortnite pojawiło się mnóstwo błędów pozwalających na uzyskiwanie znacznie większej ilości punktów XP, niż normalnie.


Błędy w Fortnite nie są niczym nowym. Gorzej, gdy wpływają one na prędkość odblokowywania przedmiotów kosmetycznych, czy pozwalają na uzyskiwanie przewagi w grze.

Od kilku dni w trybie Battle Royale społeczność wchodziła do gry poprzez specjalnie przygotowany tryb kreatywny, dzięki czemu gracze byli w stanie farmić swoje punkty doświadczenia.

Jak to działa?

Bug pokazuje dokładnie na swoim kanale “Glitch King”. Wystarczyło tak naprawdę wejść do trybu kreatywnego na wcześniej przygotowaną mapę i rozpocząć mecz w trybie z taksówkami. Tam można było bez przeszkód wykonywać wyzwania.

Sama nazwa wyspy mówi wprost, że chodzi tutaj o “XP Glitch”. Czy jest to zakazane i może grozić banem? Tego zupełnie nie wiadomo, póki co Epic nie wypowiedziało się w tej sprawie .Warto jednak pamiętać, że celowe wykorzystywanie błędów, bugów i glitchów jest niezgodne z regulaminem gry, a to może oznaczać konsekwencje w postaci zawieszenia konta.

Dlatego jeżeli lubicie grać na swoim mainie, to raczej nie warto się w to bawić. Nie da się bowiem wejść do tego trybu niecący, więc tłumaczenia o tym, że ktoś czegoś nie wiedział raczej nie będą skuteczne.