w

Gracze Fortnite zmuszeni do weryfikacji swojego wieku, podając numer swojej karty

Fanpage Grupa

Gracze Fortnite, ale i także ogólnie użytkownicy Epic Store dostali ostatnio takie same maile w celu potwierdzenia ich tożsamości. Epic potwierdziło, że są prawdziwe.


Trudno powiedzieć, jakiej liczby graczy to dotyczy, ale Epic faktycznie poprosiło dużą część społeczności o to, by potwierdziła swoją tożsamość. Wiele osób zastanawiało się, czy maile są prawdziwe, ale tak – Epic samo to potwierdziło.

Po co te maile? Epic chce się upewnić, że gracze poprawnie zadeklarowali swój wiek. W efekcie w komunikacie mowa jest o tym, by potwierdzić “że jest się dorosłym”. Maile są takie same, oczywiście różnią się językiem.

Epic potwierdza, że to maile od nich

Gracze dostali dwie możliwości potwierdzenia wieku. Jedna to podanie 4 ostatnich cyfr SSN – czyli numeru ubezpieczenia społecznego w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie ta opcja jest zarezerwowana tylko dla USA.

Druga możliwość to podanie, a raczej podpięcie do swojego konta karty bankowej. Wówczas konto zostanie obciążone 0.50USD w celu weryfikacji.

Nie wiadomo, co się stanie, gdy dana osoba nie przejdzie pomyślnego sprawdzenia. Nie wiadomo także, ile ludzi Epic w ten sposób potraktowało. Możliwe, że Polakom się upiecze, a sprawa dotyczy tylko USA, natomiast nie zostało to nigdzie potwierdzone.

Gracze zastanawiali się, czy jest to faktycznie “legitne”, więc Epic potwierdziło prawdziwość tych wiadomości poprzez Reddita. Niby system ten istnieje już od 2021 roku, ale do tej pory nie było o nim słychać.