w

Ile osób gra obecnie w Ratowanie Świata, osobny tryb w Fortnite? To wiele wyjaśnia

Fanpage Grupa

Dzięki statystykom pokazywanym przez Epic można śmiało wydedukować, jak obecnie wygląda kondycja nie tylko samego Battle Royale, ale także Ratowania Świata.


Wiadomo, że ogólnie w tryb z budowaniem gra więcej osób, niż w ten bez budowania. Nie jest to jakimś wielkim zaskoczeniem, ale ciekawe, że liczby są bardzo do siebie zbliżone. To obecnie zdecydowanie dwa najpopularniejsze tryby w całej grze i raczej nikt nie spodziewał się, że będzie inaczej.

Dzięki statystykom, jakie pokazuje Epic da się też wywnioskować, jak wygląda kondycja Ratowania Świata i… Nie jest wcale tak najgorzej. Oczywiście daleko temu do BR, ale RŚ ma swoich oddanych fanów.

Ile osób gra w Ratowanie Świata?

Liczba osób wyjaśnia, dlaczego Epic traktuje RŚ jak mniej istotny tryb, bo po prostu gra w niego o wiele mniej osób, niżeli w BR. Jak pisze HYPEX, ogólna pula graczy w jednym momencie 29 marca wynosiła 1.5 mln. Z tego:

  • 368 tysięcy – BR z budowaniem
  • 273 tysiące – BR bez budowania
  • 150 tysięcy – TOP 10 najpopularniejszych map kreatywnych
  • 68 tysięcy – Arena
  • 19 tysięcy – RŚ

Dalej znalazły się osobne tryby:

To tłumaczy, dlaczego sytuacja wygląda tak, a nie inaczej. Wiadomo, że RŚ nie jest obecnie priorytetem Epic, ale z pewnością widać, że tryb ten nadal ma swoją społeczność, która chętnie tam zagląda.

DołączObserwuj
Więcej z Fortnite