w

Jacob informuje o swoim odejściu z BL. „Może się to stać sporym problemem dla gry”

Fanpage Grupa

Jacob na swoim kanale opublikował film z dość mocną miniaturą i tytułem „Odchodzę”.


Filmy od popularnych youtuberów z tytułami „Odchodzę” czy „Koniec” zawsze budzą wielkie emocje. Bardzo rzadko chodzi w nich o to, że ktoś odchodzi z Youtube’a i tak też jest tym razem.

Jacob odchodzi, ale z drużyny Become Legends, która mimo bycia TOP 1 organizacją Fortnite w Europie, zamknęła swoją dywizję produkcji Epic Games.

To będzie miało znaczenie dla Fortnite?

E-sportowa część Fortnite na pewno to odczuje, chłopaki szukają ponoć nowej organizacji, która byłaby w stanie ich przyjąć, więc tutaj na pewno nie jest to koniec tej historii – choć będzie trudno o kogoś, kto nagle zdecyduje się podpisać kilka osób. Pytanie, jak to ogólnie wpłynie na Fortnite, które ostatnio mocno opiera się o e-sport, bo casualowe granie nieco przygasło.

Tutaj może być naprawdę bardzo źle, jeżeli będzie efekt kuli śnieżnej. Jeżeli coraz więcej organizacji będzie odchodziło, to coraz więcej PRO playerów i content creatorów nie będzie miało stałego wynagrodzenia i być może też będzie odchodziło, a co za tym idzie, razem z nimi będą odchodzili ich widzowie, publiczność Fortnite i oglądalność Fortnite będzie się kurczyła i o ile nigdy wcześniej o tym nie myślałem, to uważam, że może się to stać sporym problemem dla gry(…). – ocenia Jacob.

Youtuber sam przyznaje, że niekoniecznie musi tak być, bo wiele organizacji nie polega tylko i wyłącznie na samym Fortnite. Też warto wspomnieć, że Become Legends nie rezygnuje z całego Fortnite, a jedynie ze sceny PRO.

Problemem ponoć w tym przypadku były pieniądze, które po prostu nie były wystarczające. Wydaje się, że choć ogólnie jest to cios dla Fortnite, to nie jest to jakimś ogromnym problemem dla samej gry, przynajmniej na ten moment.

DołączObserwuj
Więcej z Fortnite