w

Jak Epic miało oszukać popularnego polskiego youtubera Fortnite z 900 tysiącami subów?

Jeden z polskich youtuberów wspomina, że został “oszukany” przez Epic Games. W jaki sposób?


Epic Games jest jednym z “najporządniejszych” wydawców. Oznacza to tyle, że wszystkie promocje, akcje marketingowe, turnieje i inne inicjatywy są dokładnie określone regulaminami i konkretne wytyczne.

Dokładnie tak było przy okazji ostatniego turnieju, w którym do wygrania był przedmiot kosmetyczny w postaci darmowej skórki Daredevila.

Jak Epic miało oszukać polskiego youtubera?

Za “Daredevil Cup” pierwsze 800 zespołów miało otrzymać skórkę Daredevila. Tę, której nie ma jeszcze w grze. Zostało to dokładnie określone regulaminem, dostępnym na oficjalnej stronie Epic Games.

W turnieju brał udział między innymi “Manoyek”, popularny polski youtuber, mający w tym momencie ponad 919 tysięcy subskrypcji. Jak wspomina twórca, mimo zajęcia 150 miejsca, nie dostał swojego obiecanego skina.

“Fortnite i Epic Games oszukało mnie dwa razy. Jak zapewne wiecie, wczoraj graliśmy turniej, w którym wygrałem skina Daredevila i Kebcio dostał skina i Patryk dostał skina. Jak się okazało, ja tego skina nie dostałem”

Youtuber mówi, że nie ma pojęcia, dlaczego nie przyznano mu skórki, skoro jego partnerzy normalnie otrzymali darmowy przedmiot kosmetyczny. Drugie oszustwo polegało na tym, że youtuber “dostawał ciężkie lobby” i choć trudno do zaliczyć faktycznie do oszustw, to sprawa ze skinem jak najbardziej wygląda na pomyłkę.

CUSTOM SKIN, Z JAKIM GRAŁ MANOYEK

Co robi się w takiej sytuacji? Zazwyczaj wystarczy napisać do działu wsparcia Epic Games. Support jest naprawdę pomocny i powinien poradzić sobie z tym w kilka minut. Dlaczego Manoyek nie skorzystał z takiej możliwości? Tego zupełnie nie wiadomo.