w

Jakim cudem gracze Fortnite mają już 300 level? Glitch, który wbija karnet w niecałą godzinę

Nie było jeszcze w Fortnite sezonu, w którym nie pojawił się żaden błąd.


Nowy sezon wprowadził niesamowicie dużo różnego rodzaju mechanik. Nie obyło się jednak bez poważnych glitchy, które nieco popsuły zabawę. Za sprawą bardzo prostego błędu gracze byli w stanie nie tylko skończyć cały karnet w czasie poniżej godziny, ale wbić także 300 poziom.

O jaki glitch chodziło?

Zazwyczaj w takich sytuacjach opisujemy to z opóźnieniem, by nie narażać Was na ewentualne konsekwencje. Wykorzystywanie błędów w grze może bowiem skutkować zawieszeniem konta. Epic doskonale wie, że jeżeli ktoś zdobył 100 poziom zaledwie kilka godzin po starcie 5 sezonu, to na pewno skorzystał z tego glitcha.

Wystarczyło tak naprawdę wylądować w dobrym miejscu, następnie chodzić w kółko. Tylko tyle. W efekcie otrzymywało się co chwilę 8000 XP za odkrycie nazwanej lokacji.

Trudno powiedzieć, czy deweloperzy będą wyciągać konsekwencje wobec osób, które skorzystały z tego błędu. Tak naprawdę szanse na to są dość małe. Nigdy się nie zdarzyło, by XP było cofane czy usuwane z kont, podobnie jak niesłusznie zdobyte nagrody.

Jedyną konsekwencją może być cofnięcie zdobytych punktów, ale tak, jak wspomineliśmy – do tej pory nigdy to nie miało miejsca. Błąd ponoć został już naprawiony i nie da się z niego skorzystać. Teraz wszystko zależy tylko i wyłącznie od Epic.