w

Janusze biznesu wystawiają iPhony z zainstalowanym Fortnite za kilkukrotnie wyższą cenę, niż normalnie

Janusze biznesu, bo trudno nazwać inaczej osoby, które chcą kilkukrotnie wyższej kwoty za iPady i iPhony z zainstalowanym Fortnite.


Fortnite został usunięty z App Store i nie da się go w żaden sposób pobrać. Jedynym sposobem na granie na iPadach i iPhonach jest posiadanie najnowszej wersji Fortnite, czyli 13.40.

Gra prawdopodobnie nie zostanie zaktualizowana do wersji 14.00, czyli do nowego sezonu, ale nie przeszkadza to sprzedawcom proponować sprzęt Apple po kilkukrotnie wyższej cenie w przypadku, gdy na urządzeniach jest zainstalowany Fortnite.

Jak dzisiaj robi się biznes?

W przypadku Androida każdy może pobrać plik APK z oficjalnej strony Epic Games. Apple to już inna para kaloszy i tutaj nie ma sposobu na instalację z zewnętrznego pliku. Dlatego ebay i inne serwisy aukcyjne zostały zalane ofertami z „Fortnite installed”.

iPad 7 generacji z ceną Kup Teraz 7426 złotych? Normalna cena to 1400-2000 złotych. Fortnite zrobiło jednak na tyle dużą różnicę, że ceny poleciały kosmicznie do góry.

Oczywiście oferty tego pokroju są zupełnie nieopłacalne i mało kto zdecyduje się na zakup. Nisza jednak powstała i będzie zapewne wykorzystywana również w Polsce.

Póki co nie ma żadnych informacji od Epic Games, ani Apple odnośnie tego, czy firmy zamierzają się dogadać. Najgorszy scenariusz to brak aktualizacji Fortnite na urządzeniach z logiem nadgryzionego jabłka.

DołączObserwuj
Więcej z Fortnite