w

Jeżeli gracie w Fortnite, to lepiej zmieńcie hasło. Możliwy ogromny wyciek haseł z Epic Games

Fanpage Grupa

W sieci pojawiły się bardzo niepokojące informacje o tym, że konta graczy Fortnite mogą być zagrożone.


W historii było już kilka przypadków, gdy mówiło się o wycieku, a finalnie okazywało się to jednym wielkim kłamstwem. Zawsze jednak jest cień szansy, że rzeczywiście doszło do złamań zabezpieczeń.

Tym razem chodzi o ponad 100 milionów kont i informacji w postaci ich nazw, adresów email i haseł. Gracze sami zaczęli zgłaszać, że dostają informacje od firmy Mastercard o tym, że są zagrożeni. Jako stronę, na której miało dojść do wycieku, system podaje epicgames.com.

Co teraz?

Jeszcze raz przypominamy, że warto włączyć dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Zrobicie to w ustawieniach konta. Jeżeli chcecie się czuć w pełni bezpieczni, to warto zmienić swoje hasła. Mastercard to jedno, natomiast gracze podobne ostrzeżenia o wycieku dostali chociażby od NortonLifeLock.

Tu ponownie pojawia się notatka odnośnie oficjalnej strony Epic Games. Oczywiście na ten moment niczego w tym temacie nie potwierdzono, Epic jeszcze się do tego nie odniosło, więc nie można przyjąć, że rzeczywiście doszło do złamania zabezpieczeń.

Gdy pojawi się stanowisko Epic, to na pewno o tym wspomnimy, sprawa znana jest od wczorajszego popołudnia i do tej pory studio nie ustosunkowało się do tych wiadomości.

Na pewno warto w kolejnych dniach obserwować swoje maile, by w razie czego od razu wiedzieć o podejrzanych aktywnościach na koncie, jak próba zmiana hasła, maila etc.