w

Muselk tłumaczy, dlaczego woli Fortnite od Call of Duty Warzone i jaką przewagę ma gra Epic Games

Fortnite straciło ostatnio widzów na Twitchu, ale nadal ma nie tylko oddanych graczy, ale także właśnie streamerów i youtuberów. Jednym z nich jest Muselk.


Call of Duty Modern Warfare wyprzedziło na Twitchu Fortnite głównie za sprawą trybu Warzone, czyli po prostu Battle Royale. Nic więc dziwnego, że obecnie wiele osób porównuje te dwie gry.

I choć Fortnite obecnie jest na przegranej pozycji, to wszyscy mają świadomość, że to nie pierwszy raz, gdy produkcja Epic wypada poza podium na Twitchu.

Dlaczego Fortnite, a nie Warzone?

O tym, dlaczego Fortnite ma być lepsze od trybu Warzone opowiedział Muselk. Youtuber z ponad 9 milionami subskrypcji. Jak słyszymy:

“Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam Warzone. Według mnie to naprawdę dobra gra. Nie uważam tylko, że ma wystarczająco głęboki gameplay, by utrzymać ludzi. Gdy osiągacie te 1000 godzin, to właśnie ten moment, kiedy w Fortnite nadal uczę się wielu rzeczy każdego dnia.”

To już kolejna osoba, która wspomina, że ogromną przewagą Fortnite jest aspekt budowania. To on sprawia, że gracze widzą cały czas progres. Coraz lepiej się budują, coraz szybciej, sprawniej idzie im likwidowanie przeciwników właśnie nie przez lepsze umiejętności celowania, a budowanie.

Póki co żadna gra nie poszła tak mocno w możliwość stawiania struktur, jak Fortnite. Były próby zasieków, czy budynków, ale to zupełnie coś innego.

Co ciekawe, kilka lat temu, gdy Epic Games dopiero eksperymentowało z trybem Battle Royale było mnóstwo negatywnych opinii na temat aspektu budowania. Masa graczy wskazywała, że nie nadaje się to kompletnie do gry kompetytywnej.