w

Ogień w Fortnite obniżał FPS’y, więc Epic zdecydowało się na jego wyłączenie dla części graczy

Fanpage Grupa

Epic podjęło oficjalna decyzję o wyłączeniu ognia, przynajmniej dla części graczy.


Ogień to bardzo dobry dodatek, który pojawił się w Fortnite już jakiś czas temu. Co ciekawe, to właśnie w 3 sezonie 3 rozdziału gracze zaczęli na niego narzekać. Głównie chodziło o FPS i ogólne działanie gry.

Dlatego Epic przyznało, że coś faktycznie jest na rzeczy. Najprawdopodobniej sprawa jest całkiem poważna, bo zdecydowano się na całkowite wyłączenie mechaniki ognia w trybach turniejowych. Nie wiadomo, kiedy ta powróci.

Ogień w Fortnite wyłączony

Co ciekawe, Epic pisze, że chciałoby naprawiać, czy też ogólnie reagować na tego typu zgłoszenia i problemy znacznie szybciej, niż w poprzednich sezonach – to akurat bardzo dobry znak.

O ogniu chyba nie mówiło się za bardzo poza stricte esportową społecznością. Raczej nikt z typowych casuali nie narzekał na spadki FPS, a przynajmniej nie ze względu na ogień. Najwidoczniej mimo wszystko znalazło się jakieś połączenie między ogniem, a ilością klatek, więc Epic nie idąc na żadne kompromisy zdecydowało się póki co wyłączyć całą mechanikę ognia we wszystkich trybach turniejowych.