w

Opis aktualizacji 18.21 w Fortnite – Darmowe przedmioty, nowe potwory, miejscówka i więcej

Fanpage Grupa

Władająca Sześcianami Królowa Sześcianów wkracza do gry, rozpoczynając kolejną fazę Fortnite: Koszmarów Czar 2021. Na wyspę spada Gniew Królowej Sześcianów.

KRÓLOWA SZEŚCIANÓW PRZEJMUJE KONTROLĘ

Obecność Królowej Sześcianów sprowadza na wyspę kilka zmian.

Od samego początku Fortnite: Koszmarów Czar (a nawet wcześniej) Sześciany mobilizowały się. Ich migracja w kierunku środka wyspy miała na celu więcej niż tylko rozprzestrzenianie skażenia – teraz, gdy są już w centrum, zaczynają budować Zbieżność. Jaki cel ma ta tajemnicza budowla?

Fortnite The Convergence

Widzieliście już Sześciany i walczyliście z potworami Sześcianu, ale teraz do ich szeregów dołączyła nowa siła: Opiekuni – najpotężniejsi spośród napotkanych dotąd wojowników Królowej Sześcianów. Wysokie, złowrogie, cieniste zjawy, których widmowe macki wciągną was wprost do Ubocza, zmuszając do walki na ich własnym terenie. Przetrwajcie atak Opiekunów, a nie pożałujecie.

PL 18BR Fortnitemares Caretaker Social

To jeszcze nie wszystko. Gniew Królowej Sześcianów dał początek nowej broni z Ubocza – złowieszczej Kosie z Ubocza – oraz powracającym przedmiotom, takim jak Miotły Wiedźm i wyrzutnia dyń. Użyjcie kosy i innego upiornego wyposażenia, by dotrzymać tempa wrogom na polu walki.

PL 18BR Fortnitemares WOTCQGameplayItems Social

Do gry powraca również Cukiereczek, tym razem z nowym Preclem Punktu Zerowego.

POWRÓT HORDOBICIA

Powraca Hordobicie! Potwory Sześcianu przepychają Ubocze do naszego świata. Walczcie razem z towarzyszami o jak najwyższy wynik, znajdując mnożniki punktów, zaliczając serie trafień oraz likwidując jak najwięcej potworów. Przetrwajcie w nowych lokacjach i pokonajcie końcowego bossa, by sięgnąć po zwycięstwo!

PL 18BR Fortnitemares HordeRushLTM Social

Tryb okresowy Hordobicie będzie dostępny od 19 października, godz. 15:00, do 2 listopada, godz. 14:00 czasu polskiego, ale to nie wszystko. Pojawią się też zadania Hordobicia, które możecie kończyć, by zdobywać specjalne nagrody! Odblokujcie plecak Olej do głowysztandar Królowa Sześcianów i graffiti Dowódczyni Sabatu Przestraszanek.

PL 18BR Fortnitemares Social WOTCQBlogRewards HordeRushQuestRewards

W tym tygodniu wypatrujcie też turnieju w stylu Hordobicia, w którym możecie zdobyć jeszcze więcej przedmiotów z szafki! Przećwiczcie tryb ze swoim oddziałem nieco wcześniej, by odpowiednio się przygotować. Wkrótce ujawnimy więcej szczegółów w artykule na blogu i zakładce „Rywalizuj” w grze.

Zgodnie z karcianą przepowiednią, w Fortnite: Koszmarów Czar 2021 zapanował sześcienny chaos. W całym tym szaleństwie czeka was mnóstwo zabawy:

POMÓŻCIE WYROCZNI, ARIANIE GRANDE I POGROMCY DUCHÓW W ZAMIAN ZA SPECJALNE NAGRODY

Zadania Hordobicia to zaledwie kilka z zadań Gniewu Królowej Sześcianów, a nagrody za Hordobicie to tylko ułamek wszystkich nagród! Dostępny od 15:00 19 października do 14:00 2 listopada Pustogłowy przekaże wam kartę medali Fortnite: Koszmarów Czar. Oto jej cele i nagrody!

1. Wykonajcie ogólne zadania w Fortnite: Koszmarów Czar, by odblokować graffiti Klątwa Krukaekran wczytywania Starcie o północy i smugę Wybuch Gniewu.

PL 18BR Fortnitemares Social WOTCQBlogRewards FortnitemaresRewards

2. Na wyspę powróciła Ariana Grande, tym razem z nowym wyposażeniem w pełnej gotowości, by załatwiać potwory. Astronautka Ariana Grande, najlepsza łowczyni potworów w galaktyce, zaprasza was na wspólne polowanie. Ukończcie jej wątek fabularny Łowca potworów, by odblokować nowy kilof Wybierak na każdą pogodę (Mroczny styl)!

PL 18BR Fortnitemares ArianaQuestReward Social

Podczas Fortnite: Koszmarów Czar na aktywnych subskrybentów Ekipy Fortnite, którzy ukończą wątek fabularny „Łowca potworów”, czeka nagroda w postaci barwnego stylu kilofa Wybierak na każdą pogodę (dodatkowo do jego mrocznej wersji).

PL 18BR Fortnitemares CrewExclusivePickaxe Social

3. W zwojach znajdują się informacje o Urnie Umarłych, potężnym artefakcie, który może przywrócić wizje Mrocznego Jonesy’ego. Pomóżcie Mrocznemu Jonesy’emu w jego wątku fabularnym Słowa Wyroczni i odblokujcie lotnię Szybowiec Sześcianu – rozłożony Sześcian, na którym możecie podróżować!

PL 18BR Fortnitemares Social WOTCQBlogRewards OracleSpeaksQuestline

O 14:00 poza kartą medali Pustogłowego pojawi się jeszcze jedna…

Z kartą medali Specjalista od Łapania Pogromcy duchów: Dziedzictwo rozstawiajcie sejsmografy, pozbywajcie się Pianków i nie tylko, by odblokować plecak Żadnych duchów, zainspirowany nadchodzącym filmem Pogromcy duchów: Dziedzictwo.

ODBIJAJCIE SIĘ NA KARTACH MEDALI I SZYKUJCIE SIĘ NA WEEKENDY Z SUPERAWANSOWANIEM!

Dzienne i tygodniowe karty medali zostały rozszerzone i zmodyfikowane również poza Fortnite: Koszmarów Czar, zapewniając teraz dodatkowe cele i więcej PD za ich wykonanie. Zastąpiliśmy zadania „Wydaj sztabki” i „Znajdź się w pierwszej 10 ze znajomymi” nowymi zadaniami, które zmieniają się co tydzień. Wszystkie nagrody za dzienne karty medali zostały podbite do 45 000 PD (wcześniej 30 000), z kolei za kończenie zadań z kart tygodniowych otrzymacie teraz 75 000 PD (wcześniej 50 000).

W ramach obchodów Fortnite: Koszmarów Czar wkrótce możecie spodziewać się dwóch Weekendów z superawansowaniem! Zalogujcie się w czasie od 1:00 23 października do 13:00 25 października oraz od 1:00 30 października do 13:00 1 listopada, by odblokować premię doładowania PD i awansować szybciej za każdą grę. Z doładowanej puli możecie skorzystać, jak tylko zechcecie, ale tylko podczas Weekendu z superawansowaniem.

PL 18BR PowerLeveling CritterCuddle Social

Zbierzcie oddział, podbijajcie karty i doładujcie postępy swoich karnetów bojowych!

POWRÓT PAPIEROWEJ TWÓRCZOŚCI: STWÓRZCIE PRZEBRANIA I FIGURKI Z FORTNITE: KOSZMARÓW CZAR!

Tchnijcie życie w postacie z Fortnite: Koszmarów Czar z nową, koszmarną serią papierowych przebrań i figurek! Do 1 listopada możecie odwiedzać stronę fn.gg/cosplay, a następnie pobrać i wydrukować papierowe materiały. Stworzycie dzięki nim maski Skórka, Miauśniaka i Palucha Rybnego Halloweenowego Steve’a oraz minimodele Midasa Cienia, karmazynowego Sanktum i Kevina (tak, tego Sześcianu!).

PL 18BR Fortnitemares PapercraftAnnounce Social

Złóżcie i pokażcie innym! Dzielcie się świątecznym strachem z innymi i udostępnijcie swoje przebranie oraz figurki w mediach społecznościowych, używając taga #MyFortnitemares


Gniew Królowej Sześcianów zakończy się 2 listopada o godz. 14:00 czasu polskiego, ale to nie oznacza końca jej furii. Kosa z Ubocza (i Opiekun) pozostanie w grze, a Zbieżność zacznie ewoluować…

Gniew Królowej Sześcianów to nie ostatni element Fortnite: Koszmarów Czar 2021. Czekajcie na szczegóły dotyczące Krótkokoszmarówek z upiornymi, animowanymi filmami krótkometrażowymi w specjalnym kinie w grze.

PL 18BR Fortnites Infographic Social