Opis aktualizacji 21.40 w Fortnite. Wielkanocny event, Super Poziomy, darmowe przedmioty

Fortnite

Reklama

Epic udostępniło już oficjalny opis aktualizacji oznaczonej jako 21.40.

Reklama


W aktualizacji 24.10 Fortnite: Battle Royale robi się coraz cieplej i niektóre części wyspy zmieniają się wraz ze wzrostem temperatury. Od kwiatów wiśni po wiosenne kurczaki – sprawdźcie poniżej szczegóły nowości wprowadzonych wraz z Wybuchem Wiosny 2023! Łapcie za Wyrzutnie Jaj dopóki trwa Wybuch Wiosny, tj. do godz. 6:00 11 kwietnia 2023 r.

PĘDŹCIE W PODSKOKACH I BIERZCIE SIĘ ZA ZADANIA WYBUCHU WIOSNY

Na Wyspie rozkwita życie, a wy możecie udekorować swoje szafki bajecznie barwnymi nagrodami, kończąc zadania Wybuchu Wiosny! Pierwsze zadanie Wybuchu Wiosny pojawi się o godz. 15:00 29 marca, a kolejne będą dodawane codziennie o tej samej godzinie. Zadania będą dostępne do godz. 6:00 11 kwietnia 2023 r.

Co wykiełkuje, gdy ukończycie zadania Wybuchu Wiosny? Nagrodą za większość z nich są PD, ale za niektóre otrzymacie specjalny przedmiot w szafce:

Reklama
 • Nagroda za zadanie dnia 1: Plecak w Rozkwicie
 • Nagroda za zadanie dnia 7: graffiti Kruszenie skorupek
 • Nagroda za zadanie dnia 9: ekran wczytywania Pełen Zestaw
 • Nagroda za zadanie dnia 12: ikona sztandaru Wybuch Wiosny

Fortnite Spring Breakout Quests

Ekran wczytywania Pełen Zestaw w całej okazałości:

Fortnite The Works Loading Screen

Obłóż mnie dodatkami jak delikatesową paróweczkę. Stworzone przez: Jerkface.

Są też inne nagrody. Za ukończenie 12 zadań Wybuchu Wiosny otrzymacie kilof Kwiatananowy Młot, a nagrodą za ukończenie 22 jest Pastelotnia!

Fortnite Nannerbloom Hammer Pickaxe And New Spring Flyer Glider

CO BYŁO PIERWSZE – ZIELONY KURCZAK CZY ZŁOTE JAJO?

Fortnite Purple Chicken And Eggs

Na czas trwania Wybuchu Wiosny na Wyspie pojawią się dwa nowe rodzaje kurczaków i trzy nowe rodzaje jaj. Pewnie zauważycie rozgdakane zielone i fioletowe kurczaki, znoszące jaja na całej Wyspie. Użycie tych niezwykłych jaj zapewni wam tymczasowe korzyści:

 • Lecznicze Jaja: te zielone jaja przywracają powoli zdrowie i osłony.
 • Skokjaja: te niebieskie jaja tymczasowo dają efekt niskiej grawitacji i przywracają zdrowie.
 • Złote Jaja: tych jaj nie można zjeść, ale po ich użyciu otrzymacie sztabki! (W odróżnieniu od Leczniczych Jaj i Skokjaj, Złotych Jaj nie można dodać do ekwipunku.)

CZAS NA PRZEJAJNE WYBUCHY Z WYRZUTNIĄ JAJ

Fortnite Egg Launcher

Na czas Wybuchu Wiosny do gry powraca Wyrzutnia Jaj! Wyrzutnie Jaj znajdziecie na ziemi, w skrzyniach i zrzutach zaopatrzenia, a także kupicie je od niektórych postaci. Wyrzutnię można również otrzymać dzięki nowemu Rozszerzeniu Rzeczywistości: Wiosenny Wysyp!

Fortnite Blowout Reality Augment

POZOSTAŁE ZMIANY W AKTUALIZACJI 24.10: NOWE ROZSZERZENIA RZECZYWISTOŚCI W FORTNITE: BATTLE ROYALE!

Aktualizacja 24.10 wprowadza nowe Rozszerzenia Rzeczywistości. Poszerzcie swoje możliwości z następującymi rozszerzeniami:

WOJOWNIK NA SZYNACH

Fortnite Rail Warrior Reality Augment

Będąc na szynach do grindu oraz tyrolkach regenerujecie zdrowie i częściowo osłonę – o ile nie jesteście na terenie burzy.

IDŹ NA CAŁOŚĆ

Fortnite Go For Broke Reality Augment

Otrzymujecie strzelbę ładowaną i pistolet krzemieniowy.

WODNY WOJOWNIK

Fortnite Aquatic Warrior Reality Augment

Pływacie szybciej, a pływając, regenerujecie zdrowie i częściowo osłonę – o ile nie jesteście na terenie burzy. 

CZAS NA GRĘ

Fortnite Game Time Reality Augment

Otrzymujecie Imprezę z Pizzą oraz Fontanny Obfitości!

WRAZ Z WIOSNĄ NADCHODZĄ NOWE POSTACIE

Fortnite Specialist Characters

SPECJALIŚCI

Jeśli potrzebujecie odrobiny pomocy podczas walki, możecie wynająć któregoś z ośmiorga Specjalistów, którzy właśnie wskoczyli na Wyspę! Dostępne są cztery rodzaje Specjalistów, a każdy odgrywa inną rolę:

 • Specjalista zwiadu: potrafi likwidować wrogów z daleka przy użyciu snajperek, a także namierzać pobliskich wrogów i skrzynie.
 • Specjalista od broni ciężkiej: dzięki wybuchowemu ekwipunkowi specjalizuje się w rzeczach robiących BUM! Potrafi również przyjąć więcej obrażeń niż inni Specjaliści.
 • Specjalista od zaopatrzenia: zrzuca dla was amunicję i materiały (uwaga: nie zrzuca materiałów w Fortnite: Zero Budowania).
 • Specjalista medyk: wynajęci medycy leczą was Fontannami Obfitości, przywracając zdrowie i osłony.

NOWA ODSŁONA ZAKŁADKI KOLEKCJI

Bycie duszą towarzystwa właśnie stało się o niebo łatwiejsze. Teraz zakładka kolekcji ma nazwę „Postacie” i pokazuje mapę z lokacjami wszystkich postaci na Wyspie (odkrytych i nie odkrytych). Po odkryciu którejś z nich zobaczycie w zakładce postaci oferowane przez nią usługi wraz z ceną. Sprawdźcie zakładkę, otwierając mapę i przechodząc do sekcji „Postacie”!

(Podczas Wybuchu Wiosny wypatrujcie na Wyspie Gdaka, który może mieć jakieś fanty na sprzedaż.)

STYLE SUPERPOZIOMÓW BATTLE ROYALE SEZONU 2 ROZDZIAŁU 4

Fortnite Chapter 4 Season 2 Battle Pass Outfit Super Styles

Rozświetlcie przyszłość w wielkim stylu. W sekcji dodatkowych nagród w zakładce karnetu bojowego pojawiły się dodatkowe style do nagród z karnetu bojowego Sezonu 2 Rozdziału 4 dla graczy, którzy awansują powyżej 100 poziomu. Style superpoziomów Sezonu 2 Rozdziału 4 będą dostępne od momentu wprowadzenia aktualizacji 24.10!

Style superpoziomów w tym sezonie? Awansujcie powyżej 125 poziomu w Sezonie 2 Rozdziału 4 i zacznijcie odblokowywać style Pęd KinetycznyNeonowy Cytrus i MEGA Fala do strojów Groma, Imani, Renzo Niszczyciela, Mizuki i Akrobatki.

CZUŁOŚĆ PRZY BUDOWANIU I EDYCJI

W aktualizacji 24.10 do ustawień „Mysz i klawiatura” dodano ustawienia Czułość w trybie budowy i Czułość w trybie edycji. Z tymi nowymi ustawieniami możecie modyfikować czułość podczas budowania lub edytowania budowli, wybierając preferowaną szybkość.

RÓŻNE AKTUALIZACJE

 • Poprawiono promień skrętu motocykla Rogue przy większych prędkościach.
 • Uwaga: Wprowadziliśmy modyfikacje w celu ograniczenia zużycia energii na konsolach PlayStation i Xbox. W czasie braku aktywności liczba klatek w lobby spada do 30 kl./s, ale powraca do 60 kl./s, gdy tylko użyjecie kontrolera lub dołączycie do meczu.

UWAGI DO TRYBÓW TURNIEJOWYCH

 • Kurczaki i jaja z Wybuchu Wiosny, a także Wyrzutnia Jaj i Rozszerzenie Rzeczywistości Wiosenny Wysyp nie są dostępne w trybach rankingowych.
 • W tym tygodniu rozpoczynają się turnieje Zero Build Cup, Duos Cash Cup i Victory Cup. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

POPRAWKI POWAŻNYCH BŁĘDÓW

 • Naprawiono błąd, przez który gracze byli proszeni o zainstalowanie Ratowania Świata, nawet jeśli już zainstalowali tę kampanię.
 • Naprawiono błąd, przez który gracz używający Cięcia z odrzuceniem Klingi Kinetycznej nie otrzymywał obrażeń od upadku. (Uwaga: Atak zrywem nadal zapobiega obrażeniom od upadku).
 • Naprawiono problem, który ograniczał niektóre urządzenia mobilne do 60 kl./s, mimo że dostępne było 90 kl./s.
 • Przycisk interakcji z szyną do grindu nie reaguje już z opóźnieniem na urządzeniach mobilnych.
 • Naprawiono błąd, który wymusił wyłączenie tyrolek na Królewskiej Imprezie. Tyrolki zostały ponownie włączone na Królewskiej Imprezie.
Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej