w

Opis rozdziału 1 Fortnite: Klasyka. Nowy, stary sezon już dostępny

Na ten moment Fortnite ma problemy z działaniem, ale faktycznie gracze mogą już uruchamiać launcher.


@Aktualizacja – w tym momencie zainteresowanie jest tak duże, że klient odmawia posłuszeństwa i nie ma szans włączyć gry. Fortnite pozostaje offline.

Raz jeszcze odwiedźcie oryginalną Wyspę w Battle Royale: Sezonie Klasycznym Rozdziału 4. Każda aktualizacja „Fortnite: Klasyka” zaprezentuje inny etap z historii Battle Royale, począwszy od Sezonu 5 Rozdziału 1. Oznacza to, że w Battle Royale oraz Zero Budowania pojawią się wózki sklepowe, TWG, karabin szturmowy, strzelba-pompka i nie tylko!

ZBUDUJCIE PRZEWAGĘ W BITWIE JAK DAWNIEJ

Cofnijcie się w czasie, sezon po sezonie. Niektóre z przedmiotów przywróconych na czas sezonu pozostaną w nim tylko w danym sezonie, na dłużej, a czasami przez resztę Fortnite: Klasyka ⛏ Poniżej znajdziecie częściowy spis tego, co wróci do gry:

AKTUALIZACJA 27.00 – SEZON 5: POWRÓT WYKRZYWIONYCH, LEPKIEGO I KARKOŁOMNEGO

Wykrzywione Wieże w Fortnite: Klasyka

Miejsce z Sezonu 2, Wykrzywione Wieże, pozostało na Wyspie aż do Sezonu 9.

W Sezonie 5 nastąpiła kolizja światów… A gracze zderzali się w terenowych wózkach golfowych! Używajcie broni, pułapek i pojazdów z oryginalnego Sezonu 5.

Fortnite OG's Assault Rifle, Pump Shotgun, and Hunting Rifle

Karabin szturmowystrzelba-pompka i sztucer to tylko kilka z przywróconych broni!

Pułapka raniąca, Przysysak i Discobomba z Fortnite: Klasyka

Do gry powracają nie tylko bronie, ale i przedmioty, takie jak pułapka raniącaPrzysysak i Discobomba.

Wózek sklepowy i terenowy wózek golfowy z Fortnite: Klasyka

Trzymajcie się kierownicy, bo czekają na was wózek sklepowy i terenowy wózek golfowy! (Uważajcie, zanim zaczniecie wykonywać sztuczki w wózku sklepowym).


POPRAWKA DO AKTUALIZACJI 27.00 Z 9 LISTOPADA – SEZON 6: NADCIĄGA MROK NAD ZALEWEM ZDOBYCZY

Latająca Wyspa w Fortnite: Klasyka

Nad Zalew Zdobyczy znów nadciąga mrok! Poprawka do aktualizacji 27.00 z 9 listopada pozwoli wam przestraszyć wrogów dzięki broniom z Sezonu 6. Nacieszcie się też Taranem, wieżyczką strzelniczą i nie tylko!

Dubeltówka, Czepiak i Sześciostrzałowiec z Fortnite: Klasyka

Łapcie za bronie z puli łupów z Sezonu 6, w tym dubeltówkęCzepiak i sześciostrzałowiec. (Sześciostrzałowiec pojawił się w Sezonie 6! Wystrzałowe wyczucie czasu!)

Schładzacz, Forteca Kieszonkowa i wieżyczka strzelnicza z Fortnite: Klasyka

Budujcie umocnienia! Przyczepcie Schładzacz do Fortecy Kieszonkowej, a potem dodajcie do tego wieżyczki strzelnicze. (Już wam zimno? Schładzacz ani wieżyczki nie pojawią się w Zero Budowania).

Taran i deskolotka z Fortnite: Klasyka

Wpadnijcie na scenę z Taranem lub deskolotką*.

*Deskolotki nie było w grze aż do Sezonu 7, jednak w Fortnite: Klasyka dodamy ją w ramach aktualizacji z Sezonem 6!


POPRAWKA DO AKTUALIZACJI 27.10 Z 16 LISTOPADA – SEZONY 7 I 8: O CHŁODZIE I SKARBACH

Lodowe Lądowiska w Fortnite: Klasyka

Jeśli myśleliście, że Schładzacze były zimne, to wiedzcie, że w Sezonach 7 i 8 w grze pojawiły się śnieżny biom oraz Lodowe Lądowiska. Na Wyspie pojawiły się pirackie obozy, a wraz z nimi zimne temperatury i mnóstwo awanturniczego wyposażenia.

Pistolet krzemieniowy, minigun i Poczwórna wyrzutnia z Fortnite: Klasyka

Poczujcie powiew przeszłości z takimi broniami, jak pistolet krzemieniowyminigun i poczwórna wyrzutnia

Pułapka z zatrutymi strzałkami, aktywator lotni i zakopany skarb z Fortnite: Klasyka

W ramach aktualizacji 27.10 przywrócimy (i wykopiemy) jeszcze więcej przedmiotów, w tym pułapkę z zatrutymi strzałkamiAktywator Lotni i zakopany skarb. Uwaga: pułapka z zatrutymi strzałkami nie trafi do Zero Budowania.

Burzolot X-4 i Piracka armata z Fortnite: Klasyka

Ruch to za mało. Atakujcie! Uderzajcie Burzolotem X-4 Sierżanta Zimy i piracką armatą, która pozwoli wam wystrzeliwać towarzyszy z drużyny. 


POPRAWKA DO AKTUALIZACJI 27.11 Z 23 LISTOPADA – SEZONY 9 I X: ODLOT!

Meteoryt w Fortnite: Klasyka

Sezon 9 to czas przyszłości. A w X świat szybko zaczął robić się niestabilny! Jednak nie martwcie się – Sezony 9 i X to też wiele nowych sposobów na grę, które powrócą 23 listopada w ramach poprawki do aktualizacji 27.11.

Ciężki karabin snajperski, granatnik na granaty zbliżeniowe, Nalot oraz Złomoszczelina z Fortnite: Klasyka

Zakończcie Fortnite: Klasyka mocnym akcentem z takimi broniami, jak ciężki karabin snajperskigranatnik na granaty zbliżenioweNalot oraz Złomoszczelina.

Zmieniacz Burzy i plecak odrzutowy z Fortnite: Klasyka

Sprzeciwcie się naturze ze Zmieniaczem Burzy i plecakiem odrzutowym. (Ciekawostka: gracze masowo korzystali z plecaków odrzutowych podczas wydarzenia „Ostatnie Starcie” z Sezonu 9, by móc oglądać epicką walkę).

Kulojazd w Fortnite: Klasyka

W Sezonie 9 gracze zaczęli korzystać z wprowadzonego w Sezonie 8 Kulojazdu.


DAJCIE SIĘ PONIEŚĆ NOSTALGII Z KLASYCZNYMI KARNETEM I SKLEPEM

OTO KARNET KLASYCZNY

Karnet klasyczny w Fortnite: Battle Royale

Przenoszący nas w czasie z turboprędkością Klasyczny Sezon oznacza zupełnie nowy… klasyczny karnet bojowy! Znajdziecie w nim ponad 50 nowych przedmiotów. Wszystkie nagrody kosmetyczne odblokujecie w zaledwie 4 tygodnie. Klasyczny karnet bojowy można kupić za 950 V-dolców, a awansując go, zdobędziecie nawet 1000 V-dolców. Subskrybujecie Ekipę Fortnite? Klasyczny karnet wchodzi w skład subskrypcji Ekipy Fortnite.

ŁAPCIE NOWE KLASYKI W SKLEPIE KLASYCZNYM

Klasyczny sklep w Fortnite

Sklep również zaliczył powrót do przeszłości. Sprawdźcie starannie dobraną mieszankę klasycznych, łączonych i nowych przedmiotów w sklepie klasycznym! Te stroje oraz akcesoria będą dostępne przez ograniczony czas, a nowa oferta trafi do sklepu codziennie o godz. 1:00 czasu polskiego.

Więcej informacji na temat karnetu klasycznego i sklepu klasycznego znajdziecie w poświęconym im wpisie na blogu!

RANKINGOWY SEZON KLASYCZNY W ROZDZIALE 4

Witamy w rankingowym Sezonie Klasycznym w Rozdziale 4! Jak zwykle przy starcie nowego sezonu zresetowaliśmy wszystkie rangi w grze rankingowej Sezonu Klasycznego Rozdziału 4, by zapewnić graczom nowy początek.

Aby poznać swoją rangę, wystarczy rozegrać jeden mecz w Sezonie Klasycznym Rozdziału 4 (po jednym meczu w trybie Battle Royale i Zero Budowania). Wynik pierwszego meczu nie będzie mieć znaczenia dla ustalenia rangi początkowej. Zamiast tego umożliwia on poznanie rangi, a następnie aktualizuje postępy w randze na podstawie waszego wyniku w meczu.

TEST DOBIERANIA GRACZY DO GRY RANKINGOWEJ

Macie wyższą rangę? Bardzo prawdopodobne, że dobieranie graczy potrwa dłużej, niż wówczas, gdy wasza ranga byłaby niższa. Zaczęliśmy ostatnio testować możliwości przyspieszenia dobierania graczy w grze rankingowej. Uściślając: lobby z ponad 80 graczami rozpoczną rozgrywkę, jeśli od rozpoczęcia dobierania upłynie za dużo czasu. Będziemy monitorować efekty tej zmiany i w razie potrzeby modyfikować progi liczbowe i czasowe pozwalające na szybszy start gry.

Zależy nam także na tym, by gracze o wyższych rangach mieli szansę na bardziej sprawiedliwą rozgrywkę, a to dzięki ograniczeniu rang, które mogą dołączyć do takiego meczu.

SZYBSZA PROGRESJA W GRZE RANKINGOWEJ Z FORTNITE: KLASYKA

Fortnite: Klasyka to krótki sezon, dlatego progresja rankingowa na średnich i wyższych poziomach będzie szybsza. Kary za bycie zlikwidowanym na wczesnych etapach rozgrywki będą lżejsze; pasek progresji rankingowej również będzie wypełniać się nieco szybciej. Celujcie w Unreal!

Ponadto progresja w randze Brąz będzie zajmować mniej czasu. Znajomi z różnymi rangami dołączający razem do gry na pewno zauważą, że czynione przez nich postępy są bardziej spójne.

NAGRODA ZA GRĘ RANKINGOWĄ WPROST Z PRZESZŁOŚCI

PL S27 FNCE Rankers BackBling Blog Social 1920x1080

Gdy wskoczycie do busa bojowego w meczu rankingowym, otrzymacie pilne zadanie rankingowe. Wykonując określoną liczbę pilnych zadań rankingowych, odblokujecie nagrody w grze! Odblokujcie inspirowany Sezonem 1 plecak Nieśmiertelnik Rankingowy, wykonując zaledwie jedno pilne zadanie rankingowe podczas Fortnite: Klasyka.

Nieśmiertelnik Rankingowy będzie wyświetlać barwę najwyższej rangi, jaką uda się wam osiągnąć w tym sezonie. Jesteście dumni ze swojej rangi? Chwalcie się nią w tym sezonie i w kolejnych!

KLASYCZNA RYWALIZACJA

Nie pozwólcie, by sentymenty stłumiły waszą żądzę rywalizacji. Wszystkiego o turniejach w Fortnite: Klasyka (w tym Turniejach Rankingowych) dowiecie się z wpisu na blogu ze szczegółowymi informacjami o grze turniejowej z Fortnite: Klasyka!

PL S27 RankedCups Social Rewards Social

Na zdobycie w Turniejach Rankingowych czekają lotnie Podniebne Ostrza Zawodnika i Para-czasolka Zawodnika

Przypominamy, że nie każda z funkcji Fortnite: Klasyka będzie dostępna w grze turniejowej. Funkcje, których tam nie znajdziecie, to (między innymi):

 • Granatnik
 • Wyrzutnia rakiet
 • Poczwórna wyrzutnia
 • Granat
 • Granat uderzeniowy
 • Granatnik na granaty zbliżeniowe
 • Zdalne ładunki wybuchowe
 • Nalot
 • Złomoszczelina
 • Zmieniacz Burzy
 • Burzolot X-4

MUZYKA Z LOBBY „RE-KLASYKA” AUTORSTWA METRO BOOMIN + TWORZENIE TREŚCI

Wciśnijcie „Play” i przenieście się w przeszłość z Metro Boomin. W ramach podziękowań zajrzyjcie do szafki, gdzie znajdziecie darmową muzykę z lobby „Re-klasyka” i razem z nami świętujcie Fortnite: Klasyka.

Fortnite The Re-OG Lobby Track

Twórcy uczestniczący w programie Wesprzyj Twórcę (WT) będą mogli prezentować filmy z tym utworem na YouTube z możliwością ich monetyzacji przez siedem dni, od 3 listopada, godz. 12:00. W tym czasie nie powinny występować powiadomienia o konieczności usunięciu treści. Więcej informacji:

 • W celu monetyzacji twórczości zawierającej tę muzykę z lobby, uczestnicy programu WT muszą połączyć swoje konto YouTube z kontem programu Wesprzyj Twórcę.
 • WAŻNE:Pamiętajcie, by zamieszczać treści na YouTube jako Niepubliczne lub Publiczne. Jeśli zamieścicie je jako Prywatne, może pojawić się roszczenie dotyczące zarabiania na filmie.
 • Zamieszczając treści na innych platformach, sprawdźcie politykę platformy, jak uniknąć ostrzeżeń o naruszeniu praw autorskich.

Nie uczestniczycie w programie WT? To nie problem – nadal możecie udostępniać treści zawierające ten utwór. Nie będziecie mieć jednak możliwości ich monetyzacji na YouTube.

DołączObserwuj
Więcej z Fortnite