w

Permanentne bany sypią się w Fortnite za te naruszenia. Epic musiało potrząsnąć graczami

Reklama

Wolność, jaką zyskali gracze Fortnite okazała się na tyle duża, że niektórzy za bardzo się wkręcili.


Ze wszystkimi narzędziami tego typu zawsze są podobne problemy. Gracze w pewnym momencie zupełnie zapominają, że jednak mają pewne ograniczenia związane z regulaminem gry i oczywiście kwestiami powiązanymi z prawem autorskim.

Dlatego Epic musiało podjąć bardzo konkretne kroki wobec osób, które decydują się wprost łamać regulamin. Chodzi tutaj konkretnie o:

  • Naruszenia związane z oceną gry
  • Naruszenia związane z prawem autorskim

Permanentne bany w Fortnite

Reklama

Epic w oficjalnym komunikacie skierowanym do graczy przypomniało, że w ramach UEFN nie można tworzyć rzeczy przeznaczonych dla osób dorosłych, zabronione jest również łamanie praw autorskich poprzez chociażby przenoszenie innych gier bezpośrednio do Fortnite.

I tak, oprócz usunięcia danej rzeczy z Fortnite, konto odpowiedzialne za łamanie regulaminu nie otrzyma ostrzeżenia, Epic po prostu permanentnie je zbanuje. To najwyższy wymiar kary, jaki może spotkać graczy. Naturalnie poza pozwami etc., które w świecie Fortnite również miały w przeszłości miejsce.

Jeżeli nie tworzycie niczego w UEFN to nie ma obaw. Jeżeli należycie do społeczności związanej z trybem kreatywnym, to warto przeczytać sobie dokładnie regulamin Fortnite i kwestie powiązane z naruszeniami praw autorskich.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Fortnite