w

Poprzednie sezony w Fortnite dostępne jako DLC? Jakby to wyglądało?

W oczekiwaniu na kolejne aktualizacje, gracze pokazują następne, bardzo ciekawe propozycje. Jedna z nich dotyczy poprzednich sezonów w Fortnite.


Od jakiegoś czasu coraz częściej gracze Fortnite powtarzali, że fajnie byłoby mieć możliwość grania na poprzedniej mapie, wrócenia do 3,4, czy 5 sezonu z tamtym balansem i tamtymi mechanikami w grze.

Odpowiedzią na prośby jest propozycja użytkownika Reddita  o nicku “gh0stly2”. Pokazuje on, w jaki sposób można by było udostępnić sezonu w postaci DLC.

Sezonu w Fortnite jako DLC?

Według propozycji jednego z gracza, która jest niesamowicie rozwinięta i zaawansowana, każdy mógłby sobie wybrać odpowiedni sezon, konkretną aktualizację i konkretne przedmioty/mechaniki, jakie były dostępne w tamtym okresie.

Dzięki temu każdy mógłby odtworzyć sobie przykładowo 4 sezon, gdy wiele osób właśnie poznawało grę.

Całe menu byłoby naprawdę zaawansowane. Do wyboru gracze mieliby dodatkowe opcje w postaci mechanik, wybrania mapy, czy przedmiotów. Tryby gry przeciwko botom, customy i tryb eksperymentalny.

Oczywiście nie dałoby się tego zrealizować ze zwykłym matchmakingiem. Dlatego do wyboru byłyby jedynie tryby:

  • Przeciwko botom
  • Customy (z kodem, jeżeli ktoś chce i posiada dany sezon, to może dołączyć do meczu)
  • Battle Lab

Koncept jest niesamowicie przemyślany i dobrze stworzony. Jeżeli znacie angielski, to warto poczytać, jak wymyślił to wszystko autor.

Pytanie, czy faktycznie mogłoby się to przyjąć. Małe opłaty za sezony na pewno byłyby czymś, co dałoby kilka dodatkowych godzin gry, natomiast większość toczyłaby pojedynki przeciwko botom, a to nie jest coś, co należy do najbardziej ekscytujących. Chyba, że dałoby się wybrać poziom AI, wtedy rzeczywiście miałoby to więcej sensu.