Skin i emotka w Fortnite, które przez Święta są oceniane jako „Pay 2 win”. Dlaczego?
W Fortnite było kilka przypadków, gdy przedmioty kosmetyczne były „pay 2 win”. Wówczas chodziło faktyczne uzyskiwanie przewagi. Jak jest teraz?
W historii Fortnite było w sumie kilka przypadków tego, że skórki lub kilofy były typowym „pay 2 win”. Głównie przez to, że kilofy pozwalały na szybsze poruszanie się, czy zadawanie większych obrażeń. W przypadku skinów chodziło o zbytnie wtapianie się w tłum.
Dzisiaj takich przedmiotów nie ma, przynajmniej teoretycznie. Obecny okres w Fortnite pozwala na pewne zaskoczenie przeciwników dwoma konkretnymi przedmiotami.
Pay 2 win w Fortnite?
Trudno powiedzieć, czy to takie czyste „Pay 2 win”, ale tak ocenia to społeczność. Pierwszym przedmiotem jest skin choinki. To, jak dobrym potrafi być kamuflażem zaprezentował SypherPK. Wystarczy stanąć w choince i wykonać statyczną emotkę. Efekt?
Przeciwnicy nie zwracają większej uwagi, bo po prostu nie widzą w choince przeciwnika. Część z takich filmów jest ustawionych, szczególnie w Polsce, gdzie youtuberzy używają customowych skinów, widocznych tylko i wyłącznie dla nich. Ten przypadek może być jednak autentyczny, gdyż skin rzeczywiście naprawdę dobrze wtapia się w tło.
Co więcej, skin ten był darmowy, więc większość graczy powinna go posiadać w swoim ekwipunku. Kolejnym przedmiotem jest emotka zmieniająca nas w inne skórki – ta, która była do zdobycia w ramach karnetu bojowego.
Jak dzięki niej uzyskać przewagę? Wystarczy zmienić się w Śniegomandosa. Czy to zadziała? Na pewno nie we wszystkich przypadkach, ale w części na pewno. Przeciwnikom chwilę zajmie zorientowanie się, że to faktycznie realny gracz.
Epic nie wprowadzi prawdopodobnie żadnych zmian w temacie tych dwóch przedmiotów. Nie ma ku temu większego powodu. Raczej nikt nie użyje tego podczas meczów kompetytywnych, gdyż wiąże się to ze zbyt dużym ryzykiem.
W przeszłości były jednak przypadki, gdy deweloperzy wprowadzali zmiany do skórek, bo były one słabo widoczne. Doskonałym tego przykładem są plastikowi żołnierze.