w

To koniec Ratowania Świata w Fortnite? Przecieki mówią, że to będzie osobna gra rozwijana przez Polaków

Fanpage Grupa

Wczoraj w sieci pojawiły się bardzo głośne informacje o przyszłości trybu Ratowania Świata.


Ratowanie Świata to ten pierwszy, oryginalny tryb Fortnite. Od niego wszystko to się zaczęło i na pewno wiele osób kojarzy, że w przeszłości było z nim kilka większych i mniejszych kontrowersji. Teraz pojawia się kolejna. Według niepotwierdzonych informacji RŚ nie zostanie przeniesione na Unreal Engine 5.

Informacja ta jest niepotwierdzona i nie pochodzi z zaufanego źródła. Konto, które ujawniło to na Reddicie zostało usunięte.

Co dalej z Ratowaniem Świata?

Konto na Twitterze “STW News” zwróciło uwagę graczy na wpis z Reddita, który sugerował, że Ratowanie Świata stanie się osobną grą. Ponoć źródłem mają być “ptaszki w Polsce”. Do nas wiadomość dotarła dzięki “Movinowi” z Discorda. Jak czytamy:

“Według anonimowego źródła STW nie zostanie przeniesione na UE5. People Can Fly, pierwotni twórcy STW, mogą przejąć przyszły rozwój gry i będzie to samodzielna produkcja.

Użytkownik Reddita usunął całe swoje konto. “

Oryginalny wpis powołuje się na źródła związane z Polską, czyli miejscem, gdzie swoje początki ma studio People Can Fly. Jeżeli zupełnie nie kojarzycie sprawy to tak – za trybem RŚ, czyli za tym pierwotnym Fortnite, w dużej mierze stoi polskie studio.

Trzeba tutaj wyjaśnić, jak obecnie wygląda sytuacja (via. Wikipedia):

  • 1 listopada 2013 roku studio People Can Fly zmieniło nazwę na Epic Games Poland, stając się częścią koncernu Epic Games.
  • 24 czerwca 2015 roku przedstawiciele Epic Games oraz People Can Fly ogłosili, że studio wraca do swojej pierwotnej nazwy i logo. Przedsiębiorstwo stało się niezależne od Epic Games, zachowało jednak prawa do marki Bulletstorm i ogłosiło prace nad kolejnym, nieujawnionym projektem
  • Następnie otworzono kilka oddziałów, studio ma zatrudniać na ten moment kilkaset osób

Informacje z Reddita mówią, że RŚ stanie się osobną produkcją, której rozwojem zajmą się jej oryginalni twórcy – People Can Fly.

Powtarzamy, że informacja ta nie jest pewna, ale nie mówi o zamknięciu Ratowania Świata, jak to było przedstawiane w kilku miejscach. Wręcz odwrotnie, sprzedaż ma być tak duża, że gra zdaniem Epic powinna być rozwijana dalej.

Nie wiadomo jednak, czy w ogóle cokolwiek z tej wiadomości jest prawdą, więc należy podchodzić do tego z dużym dystansem.