w

Forza Horizon 5 stawia na realność rozgrywki. Czym deweloperzy zaskoczą graczy?

Deweloperzy nieustannie publikują nowe informacje na temat Forza Horizon 5. Ciekawą kwestią są nie tylko samochody, a również świat gry.


Playground Games nieustannie ujawnia nowe szczegóły na temat Forzy Horizon 5. W ten sposób coraz więcej mówi się na temat tej produkcji, lecz jednocześnie rosną oczekiwania wobec niej. Mimo to deweloperzy nie zwalniają tempa i cały czas zachęcają swoją społeczność do śledzenia ich ruchów w mediach społecznościowych i w serwisie YouTube.

W tytule wyścigowym najistotniejsze wydają się być przede wszystkim samochody i mechanika ich prowadzenia. Mimo to niezwykle interesujący jest również świat gry.

Czym deweloperzy zaskoczą swoją społeczność, jeśli chodzi o świat?

Na sam początek warto zauważyć, że świat gry tworzony w Forza Horizon 5 ma być największym, jaki deweloperzy stworzą w swojej historii. Oczywiście wymagało to nie tylko mnóstwa czasu, ale przede wszystkim kreatywności, ponieważ spore światy prezentują się zdecydowanie lepiej, gdy są różnorodne. Playground Games przygotuje mnóstwo możliwości, dzięki czemu coś dla siebie znajdą fani zawrotnych prędkości, jak i amatorzy górskich przejażdżek i off-roadu.

Ciekawa na pewno będzie pogoda w Forza Horizon 5, gdyż ma się ona zmieniać w zależności od regionu. Jeśli będziemy mieli ochotę pooglądać burzę to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wjechać wprost w nią. W przypadku, gdy będziemy mieli jej dosyć – istnieje możliwość emigracji w inny region mapy.

Deweloperzy ewidentnie chcą sprawić, aby rozgrywka w Forzę była bardzo realna i wiarygodna. W związku z tym zadbali również o faunę, która także ma być całkiem różnorodna, bowiem w grze będzie można spotkać przeróżne zwierzęta. Będzie istniała również możliwość dostosowania wyglądu własnej postaci oraz szeroko pojęta modyfikacja pojazdu.

Niespodzianką może być w pełni funkcjonalny model kabrioletu, którego dach będzie można otworzyć w trakcie jazdy. Ponadto znów będzie można poszukiwać po całej mapie rzadkich samochodów, które będą poukrywane chociażby w szopach, rozmieszczonych na całej mapie.

Poza tym deweloperzy prawdopodobnie przygotowali jeszcze więcej ciekawych rzeczy i funkcji, które gracze poznają dopiero po premierze tytułu. Ta została przewidziana na 9 listopada 2021 roku dla PC, Xbox One i PlayStation X/S.