w

Resident Evil 4 Remake: Data premiery, przecieki i wszystko, co trzeba wiedzieć

Resident Evil 4 ma doczekać się remake’u, który według części fanów nie jest nawet potrzebny.


Resident Evil 4 jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych produkcji survival-horrorów na świecie. Gra stała się na tyle popularna, że deweloperzy zdecydowali się przenieść ją na prawie każdą platformę od czasu wydania. W rzeczywistości tytuł jest tak sławny i dobry, że część fanów twierdzi, iż w ogóle nie wymaga remake’u, a zamiast tego programiści powinni zająć się innymi grami.

Remake RE4 z pewnością przyniesie Capcom niemałe dochody, zatem powód ponownego wydania odświeżonej odsłony jest wręcz oczywisty.

Czy Capcom rzeczywiście wyda remake Resident Evil 4?

Capcom oficjalnie nie potwierdził remake’u Resident Evil 4, jednak od momentu premiery RE3 w 2020 roku, wśród społeczności pojawiły się informacje, według których tytuł miałby rzeczywiście powstać. W opinii zaufanego leakera “DuskaGolema”, odświeżona odsłona RE4 jest nieustannie w trakcie prac od 2018 roku. Produkcja ma różnić się od oryginału i zostać osadzona w “półotwartym świecie”.

 

W zeszłym roku deweloperzy gry doznali włamania hakerskiego, w związku z którym wyciekły niektóre obrazy wioski z początku gry. Później zostały one usunięte, ponieważ pozyskano je w nielegalny sposób, lecz mimo to nadal jest to dowód na istnienie gry.

Wszystko wskazuje na to, że remake Resident Evil 4 rzeczywiście ma nadejść i bardzo możliwe, iż będzie to miało miejsce już niebawem.