w

Ile zarobiło Genshin Impact w 2021 roku? Gra miHoYo obecnym liderem gier mobilnych

Reklama

Tytuł od miHoYo przyniósł prawie 174 miliony dolarów przychodu. Kolejne miejsce na podium to Marvel Contest of Champions.


Kategoria „gry akcji” była najszybciej rozwijającym się gatunkiem gier mobilnych w pierwszej połowie 2021 roku, zgodnie z najnowszym raportem od Sensor Tower. Przychody tej kategorii wzrosły o aż 104%.

Wydatki graczy podwoiły się, osiągając 435,7 miliona dolarów, a Genshin Impact osiągnęło blisko 174 milionów dolarów przychodu. Następny był Marvel Contest of Champions od studia Kabama, a na trzecim miejscu – Dragon Ball Legends od Bandai Namco.

Inne kategorie

Gatunek hyper-casual, charakteryzujący się przystępnymi grami, które są łatwe do pobrania i grania, był drugim najszybciej rozwijającym się gatunkiem. Do takich gier należy między innymi Hair Challenge firmy Zynga czy Count Masters od Tap2Play. Przychody wzrosły o ponad 60% – do około 59 milionów dolarów.

Tymczasem gry logiczne zgromadziły 2,6 miliarda dolarów. Stanowi to wzrost o 18,6% w ciągu roku i jest to największa kwota ze wszystkich gatunków gier.

Wszystkie jednak odnotowały spadek w pierwszej połowie roku, w porównaniu z wysokim poziomem pobrań w trakcie COVID-19 w 2020 roku. Strzelanki odnotowały największe obniżenia, podczas gdy tytuły strategiczne – najmniejsze.

Najwięcej pobrań w przypadku gier stanowi typ hyper-casual, z ponad 830 milionami instalacji. Oznacza to spadek o 6,5% w porównaniu do roku poprzedniego.

Sensor Tower zwróciło uwagę, że ​​mimo oczekiwań, że przychody i liczba pobrań gier będą rosły z każdym rokiem, to pandemia spowodowała ogromny wzrost zainteresowania konsumentów grami mobilnymi. Podczas gdy liczba pobrań spadła, wydatki graczy wskazują na ciągłe ogromne zainteresowanie wszystkimi kategoriami gier.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Genshin Impact