w

Ogrodnictwo w Genshin Impact. Wszystko, co trzeba o nim wiedzieć. Szybszy sposób farmienia roślin w 2.0

Już wkrótce nadchodzi długo wyczekiwana funkcja uprawiania roślin w czajniku. Jak wygląda mechanika?


Już od jakiegoś czasu gracze z niecierpliwością oczekiwali ulepszeń czajnika. Wiadomo już, że w nadchodzącej wersji będzie możliwość dodania teleportów, o czym pisaliśmy w Nadchodzą nowe meble do Genshin Impact. Teleporter zawita do Serenitea Pot.

Kolejnym ulepszeniem domu Podróżnika będzie możliwość zasiania i zbierania wybranych roślin. Będą to także te przydatne do Ascension postaci oraz gotowania.

Wymagania do odblokowania

Aby móc zostać ogrodnikiem w swoim domu, należy najpierw osiągnąć poziom 3 reputacji w Inazumie, a także otrzymać zioła Naku od NPC Madarame Hyakubei. Po wykonaniu tych rzeczy, będzie można otrzymać quest „The Art of Horticulture”. Następnie, Traveler otrzyma gadżet „Seed Dispensary” od Madame Ping, który będzie mógł tworzyć nasiona roślin.

Mechanika

Gracz po nałożeniu nowo otrzymanego gadżetu z inwentarza będzie mógł otrzymać nasiona roślin po każdym ich zebraniu. Oznacza to podwojenie możliwych do otrzymania dóbr z mniejszym nakładem pracy.

Przykładowo, kiedy Podróżnik zbierze sweet Flower, dostanie również jedną sztukę nasion tego gatunku.

Ograniczoną ilość nasion będzie można również otrzymać w sklepie.

Aby móc zasadzić otrzymane nasiono, należy najpierw zakupić poletka, również u Tubby’ego. Różne nasiona wymagają różnego rodzaju gleby, dlatego należy najpierw sprawdzić, jaki rodzaj poletka jest wymagany dla wybranej rośliny.

Zakupione pola można zasadzić w widoku edycji teapotu, a ich lokalizacja będzie oznaczona na mapie.

Przy interakcji z glebą można również sprawdzić, jaki rodzaj nadaje się do zasadzenia w wybranym poletku. W jednym polu są cztery wolne miejsca na cztery sztuki nasion.

Po zasadzeniu, gracz może sprawdzić czas pozostały do zebrania żniw lub też wyrwać bezpowrotnie zasadzone rośliny. Po upłynięciu określonego czasu, Podróżnik może wziąć dojrzałe uprawy.

DołączObserwuj
Więcej z Genshin Impact