w

Zapis między urządzeniami w Genshin Impact. Jak się przygotować? Wszystko, co trzeba wiedzieć

MiHoYo ujawniło, że nowa wersja gry przyniesie długo oczekiwane cross-save. Jak to działa?


Cross-save to zapis stanu rozgrywki umożliwiający jego odtworzenie i wznowienie gry na innej platformie. Najczęściej można było to spotkać pomiędzy konsolami tego samego producenta, jednak już teraz jest to przełamywane.

Dotychczas swoje konto między urządzeniami mogli przenosić tylko użytkownicy PC, Androida oraz iOS, a gracze korzystający z PS4 oraz PS5 byli skazani na tylko jedną platformę. Aktualizacja 2.0 wkrótce to zmieni.

Jak włączyć cross-save?

Aby funkcja ta zadziałała, należy połączyć swoje konto na PS4/5 z kontem miHoYo. Po wyrażeniu zgody na warunki użytkowania, oczom gracza ukazuje się okno, które prosi gracza o połączenie konta z stroną miHoYo. Nie należy pomijać tego okna, ponieważ jest ono jednorazowe. Jeśli jednak tak się stanie, konto PSN zaloguje się do gry i utworzy konto miHoYo, do którego nie będzie można dodać innego emaila już połączonego z innym kontem.

W takim wypadku gracz, który wcześniej grał na PC/telefonie i chciałby zacząć również na konsoli, po zignorowaniu okienka nie będzie miał możliwości połączenia utworzonego konta z swoim starym kontem. Będzie musiał założyć kolejne, co jest pewną niedogodnością.

Dla graczy, którzy zaczęli od PlayStation, nie ma tego problemu. Wystarczy połączyć swój email z kontem miHoYo za pośrednictwem zakładki „Połącz konto” na stronie centrum użytkownika w ustawieniach konta PlayStation.

Dodatkowo, należy mieć na uwadze, że Genesis Crystals, waluta za którą można kupić prmogemy, nie przenosi się między platformami.

Kolejne nowości

To nie wszystko. W nadchodzącej aktualizacji, która nadejdzie 21 lipca 2021 roku, będzie również ulepszone cieniowanie postaci, wsparcie dla kontrolera PS5 DualSense oraz kolejne optymalizacje, aby dostarczyć graczom bogate doświadczenia wizualne i dotykowe.

Ważne jest również, aby pamiętać o tym, że nie można rozłączyć już połączonych kont. Upewnij się, że zapisujesz właściwe konto – nie łącz się przypadkowo z starym kontem do rerollów.

DołączObserwuj
Więcej z Genshin Impact