w

Forza Horizon 5 będzie czerpać garściami z… RPG i najpopularniejszych Battle Royale na rynku?

Forza Horizon 5 im bardziej zbliża się premiery, tym bardziej zaskakuje swoją społeczność.


Forza Horizon 5 jest zdecydowanie jedną z najbardziej wyczekiwanych gier wyścigowych w ostatnich latach. Tytuł swoimi poprzednimi odsłonami zebrał niemałe uznanie, a na dodatek teraz deweloperzy obiecują swoim graczom naprawdę sporo wrażeń z kolejnego wydania produkcji.

Wygląda na to, że nowy tytuł Playground Games będzie czerpał z RPG oraz battle royali. O co chodzi?

Zaawansowana personalizacja postaci oraz ewoluująca mapa

Kilka dni temu deweloperzy zaprezentowali kolejne nowinki z rozwoju Forza Horizon 5. Tym razem społeczność dowiedziała się więcej na temat systemu personalizacji postaci, który będzie oferował całą gamę możliwości. Mowa tutaj chociażby o opcji wyboru jednej z szeregu dostępnych twarzy, fryzurze czy koloru włosów. Co ciekawe twarze bazują na wizerunkach prawdziwych ludzi, których zeskanowano.

Ponadto deweloperzy zdecydowali się zrobić ukłon w stronę osób z niepełnosprawnościami, ponieważ postać będzie mogła zostać wyposażona w protezę ręki lub nogi. Tego typu przedmiotów ma być aż 33, a dodatkowo każdy z nich będzie można ozdobić.

Będzie istniała również możliwość wyboru tożsamości płci postaci, co będzie miało wpływ na sposób, w jaki będą się do niego zwracali inni bohaterowie. Gra będzie umożliwiała również zmianę głosu, budowy ciała oraz oczywiście ubioru – zarówno z elementami kosmetycznymi, jak i chociażby czapkami czy rękawicami. Wszystko to będzie wyglądać niczym wyjęte z gry RPG.

Okazuje się jednak, że deweloperzy postanowili również zaczerpnąć trochę z battle royali. Mianowicie chodzi o mechanikę sezonów, która będzie działała na podobnych zasadach, jak na przykład w Fortnite. W Forza Horizon 5 każdy sezon będzie nazywany „Series” i będzie wpływał na wygląd oraz zawartość mapy. Oznacza to, że wirtualny Meksyk będzie stopniowo ewoluował i ulegał zmianom.

Co więcej, serie wyzwań mają być zdecydowanie bardziej rozbudowane, niż wcześniej i w większym stopniu angażować gracza do rozgrywki.

Do premiery Forzy Horizon pozostał niewiele ponad miesiąc, ponieważ ta będzie miała miejsce już 9 listopada. To po tym dniu okaże się, czy tytuł będzie rzeczywiście tak niesamowity, jak zapowiadają jego twórcy.

DołączObserwuj
Więcej z Gry