w

Konta Roblox zostały zhakowane, aby propagować kandydaturę Donalda Trumpa na prezydenta USA

Reklama

Niezwykle dziwna sytuacja w Stanach Zjednoczonych. Sympatycy Donalda Trumpa zhakowali konta na Robloxie, aby propagować jego kandydaturę.

Reklama

Do niezwykle dziwnej sytuacji doszło w Stanach Zjednoczonych, gdzie już za kilka miesięcy odbędą się kolejne wybory prezydenckie. Kadencja Donalda Trumpa dobiega końca i w świetle prawa może on domagać się reelekcji na jeszcze jedną kadencję. Wybory odbędą się dopiero 3 listopada, jednak już teraz sympatycy amerykańskiego przedsiębiorcy propagują jego kandydaturę.

Jak wygląda cała sytuacja i w jaki sposób wykorzystyuwane są konta Roblox?

Jak donosi BBC News wszystkie działania propagujące kandydaturę Donalda Trumpa na shakowanych kontach Roblox polegają przede wszystkim na zmianę ubrań avatara oraz wysyłaniu wiadomości do znajomych.

Ubrania avatara zostają zmienione na czerwoną czapkę przypominającą tą z kampanii Trumpa i zawierającą napis – „Make America Great Again”. Zmianie ulegają również koszulki, gdyż te zmieniane są na te z motywem orła lub czerwono-biało-niebieskie. Wiadomości wysyłane przez hakerów do znajomych użytkownika brzmią na przykład:

Poproś rodziców, aby głosowali na Trumpa w tym roku!

Roblox jest powszechnie znany, jako gra dla dzieci. Jej podstawową grupę demograficzną stanowią osoby od 9 do 15 lat, zatem atakowanie ich treściami politycznymi może być dość szkodliwe. Szacuje się, że hakerzy zaatakowali dotychczas przynajmniej 1000 kont. Deweloperzy będą musieli odnaleźć problem bezpieczeństwa istniejący w ich produkcji.

Reklama

Poniżej kilka z działań hakerów:

Cała sytuacja jest niezwykle dziwna. Atakowanie gry dla dzieci w celu pozyskania wyborców dla Donalda Trumpa wydaje się być niezwykle absurdalne.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Gry