w

Mężczyzna odkrył karty Pokemonów TCG z dzieciństwa warte ponad 170 tysięcy złotych

Mężczyzna odnalazł ciekawą pamiątkę z dzieciństwa. Karty Pokemonów, które są dziś warte ponad 170 tysięcy złotych.


Kolekcjonerska gra karciana Pokemonów wprowadzona w 1999 roku szybko stała się fenomenem na całym świecie. Dzieci zbierały karty, które do dziś są pewnego rodzaju symbolem ich dzieciństwa. Oczywiście niemała część z tych kart została stracona, gdy ich dotychczasowi posiadacze weszli w dorosłość lub po prostu z racji przemijającej mody przestali się nimi interesować.

Nieco inaczej było w przypadku 34-latka z Wielkiej Brytanii. Ten po 20 latach odkrył, że jego kolekcja, którą zachował z dzieciństwa, jest dziś warta tysiące dolarów.

Właściciel zbierając karty 20 lat wcześniej zapewne nie przeczuwał, że to mu się tak znacząco opłaci

Nigel Brookes z Wielkiej Brytanii zapewne jeszcze 20 lat temu nie przeczuwał, że otwieranie wszystkich „booster packów” z kartami z Pokemonów będzie tak doskonałą inwestycją na przyszłość.

Jego kolekcja jest jeszcze bardziej wartościowa, ze względu na to, iż to w całości pierwsza, bezcieniowa edycja.

Łącznie są to 103 karty, wszystkie są w nienaruszonym stanie i zostały kupione bezpośrednio od twórców „Wizards Of The Coast” w USA – powiedział Brookes

Oczywiście wartość kart zależy od wielu czynników. Między innymi w grę wchodzą jej możliwe wady produkcyjne (które bardzo obniżają cenę), rzadkość i stan ogólny. Brookes oświadczył, iż 27 lipca zamierza sprzedać swoją kolekcję w Centrum Akcyjnym w Lichfield.

Warto również dodać, że Pokemony TCG są dziś bardzo popularne i nie tylko klasyczne karty kosztują ogromne pieniądze. Nowsze zestawy, jak choćby Hidden Fates, już teraz osiągają wysokie ceny w serwisach aukcyjnych.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Gry