w

Zestaw skórek od TimTheTatmana usunięty z Call of Duty w efekcie ostatniej dramy

Kolejny zestaw usunięty ze sklepu Call of Duty. Co dokładnie się wydarzyło?


Kilka dni temu zrobiło się głośno o jednym ze streamerów, który zdaniem dewelopera opublikował w sieci homofobiczny komentarz – KLIK. Krótko po tym skórki operatora, które były powiązane ze streamerem, zostały usunięte z Call of Cuty.

W ramach solidarności z twórcą internetowym Dr Disrespect usunął grę od Activision podczas swojej transmisji, a TimTheTatman poprosił o to, aby jego zestaw również został usunięty ze sklepu.

Zestaw TimTheTatmana usunięty ze sklepu MW2

Po tym, jak w sieci opublikowany został kontrowersyjny komentarz od streamera z nickiem Nickmercs Activision postanowiło usunąć zestaw streamera z Call of Duty, ponieważ uznało jego wypowiedź za szkodliwą. Z jego wytłumaczeń można było dowiedzieć się, że choć nie ma zamiaru przepraszać, nie miał złych intencji, pisząc swój wpis i nie chciał nim nikogo urazić. Nie zmieniło to jednak decyzji dewelopera.

Swojego zaskoczenia nie ukrywali inni twórcy internetowi, a część z nich postanowiła wesprzeć streamera, pokazując mu, że nie jest sam. Dr Disrespect usunął na swojej transmisji Call of Duty, a TimTheTatman zgłosił się do twórców gry o to, aby jego zestaw skórek również zniknął ze sklepu.

Nickmercs jest moim przyjacielem od lat i razem zdobyliśmy naszych operatorów CoD.

Sprawia to, że dziwnie czuje się z tym, że mój operator dalej znajduje się w sklepie, a jego już tam nie ma. W ramach wsparcia mojego kolegi proszę o usunięcie zestawu timthetatmana.

Niedługo po opublikowaniu wpisu pojawiła się odpowiedź od twórców.

Na życzenie Tima usunęliśmy zestaw operatora TimTheTatmana ze sklepów Modern Warfare 2 oraz Warzone.

Community ma na ten temat mieszane opinie. Wielu z nich żałuje, że nie zdążyło zakupić zestawu, kiedy jeszcze znajdował się w sklepie.

DołączObserwuj
Więcej z Gry