w ,

Przykra wiadomość dla osób, które czekają na MMO od Riotu

Riot poinformował, że twórcy nie będą już informować o postępach w tworzeniu MMO. Spore zmiany w planach deweloperów.


Po nieco ponad roku bez żadnych poważniejszych aktualizacji okazało się, że twórcy zmienili swoje plany względem wyczekiwanego przez wielu MMO osadzonego w świecie Runeterry.

Decyzja producentów wywróciła projekt do góry nogami, ale nie ma się czego obawiać – gra dalej powstaje i prace nad nią nie zostały anulowane.

Wielkie zmiany w MMO od Riot Games

Reklama

W sieci pojawiła się ważna informacja związana z nadchodzącym MMO od twórców League of Legends. Jak się okazuje, szefostwo podjęło decyzję, by zresetować dotychczasowy kierunek działań i zacząć projektować grę zupełnie w inny sposób. Wszystko to przez fakt, że Riot nie chce powielać znanych schematów. Deweloperzy w pewnym momencie zauważyli, że to, co powstaje, w dużym stopniu przypomina inne tytuły, które już pojawiły się na rynku.

Marc Merrill, znany jako Riot Tryndamere, tak wypowiedział się na swoim profilu:

Reklama

Hej wszystkim, wiemy, że wielu z was czeka na wiadomości na temat MMO od Riot Games i naprawdę doceniamy waszą cierpliwość i niesamowite wsparcie, które okazaliście nam do tej pory. Piszę dzisiaj, aby poinformować was, na jakim etapie jesteśmy. I zanim ktoś wpadnie w panikę: tak, wciąż pracujemy nad grą. 

Po wielu przemyśleniach i dyskusjach zdecydowaliśmy się zmienić kierunek projektu. Decyzja ta nie była łatwa, ale jest konieczna. Początkowa wizja po prostu nie różniła się wystarczająco od tego, w co można grać dzisiaj.

Nie wierzymy, że wszyscy chcecie MMO, w które graliście wcześniej, tyle że w klimacie Runeterry. Aby naprawdę oddać sprawiedliwość potencjałowi Runeterry i spełnić niewiarygodnie wysokie oczekiwania graczy na całym świecie, musimy zrobić coś, co naprawdę wydaje się znaczącą ewolucją gatunku.

Jest to ogromne wyzwanie, ale nasz zespół złożony z zapalonych graczy MMO i weteranów tworzenia gier jest niezwykle zmotywowany do jego realizacji.

Wraz z tym nowym kierunkiem, z radością przedstawiam Fabrice’a jako nowego producenta wykonawczego MMO. Doświadczenie Fabrice’a jako gracza i jego pasja do tworzenia wciągających światów są niezwykłe. Prowadząc duże projekty w Riot, BioWare i EA, wnosi świeże spojrzenie i wspólne zaangażowanie w doskonałość, które poprowadzi nasz zespół podczas kontynuowania tej trudnej podróży.

Zaczęliśmy kłaść podwaliny pod ten zwrot już jakiś czas temu i w ciągu ostatniego roku pod kierownictwem Vijaya Thakkara zbudowaliśmy kluczowe elementy fundamentów technicznych, aby stworzyć ambitną grę, o której mówimy. Jesteśmy wdzięczni za przywództwo Vijaya i za to, że będzie on częścią zespołu zarządzającego grą w przyszłości jako nasz dyrektor techniczny.

Zrestartowanie naszej ścieżki rozwoju też oznacza, że znikniemy z radarów na długi czas, najprawdopodobniej kilku lat. Ta cisza pomoże skupić się zespołowi na ogromnej ilości pracy jaka jest przed nimi. Rozumiemy ekscytację i oczekiwania związane z nowymi informacjami, ale prosimy o wasze zaufanie podczas tej 'cichej fazy’.

Pamiętajcie, że brak wieści to dobre wieści, bo to oznacza, że ciężko pracujemy, wkładając nasze serca i dusze w coś, co mamy nadzieję, że pokochacie.

Riot nigdy nie zobowiązał się publicznie do żadnej daty premiery ani nawet szacunków, kiedy gra może trafić w ręce fanów. Na dobrą sprawę o MMO nie było wiadomo za wiele, ponieważ wszystkie informacje prasowe, jakie wychodziły, mówiły o nim w bardzo ogólny sposób.

Trudno więc określić, jak wiele pomysłów wycofano i czym będą one zastąpione. Patrząc jednak na to, co napisał Riot Tryndamere, można uznać, że MMO od Riot Games nie wyjdzie w przeciągu kilku najbliższych lat. Gracze muszę uzbroić się w cierpliwość.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Gry