w

Przez tę zmianę ceny kont smurfów w League of Legends pójdą w górę? Dlaczego?

Społeczność LoLa sugeruje, że ta nowość w grze sprawi, że konta smurfów nie będą już takie tanie.


Jak powszechnie wiadomo, kupno nowego konta, które ma 30 poziom i jest gotowe do grania rankedów, to kwestia kilku minut i paru złotych. Internet zalany jest ogłoszeniami tego typu. Sprzedający reklamują swoje usługi jako bezpieczne, choć zdarza się, że wiele kont zaraz po zagraniu pierwszego meczu przeciwko realnym graczom, dostaje bana.

Nikogo nie dziwi to, że tego typu profile levelowane są przez boty na botach, co z resztą widać po historii gier. Dawne SI w League of Legends było na tyle proste, że wygrywanie meczu za meczem nie było żadnym problemem. Teraz ma się to zmienić.

Nowe boty, a konta smurfów

Reklama

Część graczy zapewne świetnie się już w tym orientuje, a część jeszcze nie miała okazji spróbować nowości, ale jakiś czas temu Riot pochwalił się, że ukończył pracę nad wielką aktualizacją trybu „Razem przeciwko SI”, wprowadzając tym samym ogromne poprawki sztucznej inteligencji. Boty miały stać się podobne do prawdziwych graczy – gankować, czyścić obozy w jungli, sensowniej używać swoich umiejętności.

Starsze boty niestety tego nie potrafiły, a nawet nierzadko gubiły się w tym, co chcą zrobić, biegając bez celu obok własnej wieży. Granie przeciwko nim było zwyczajnie nudne, ale wygodne dla osób sprzedających konta dla smurfów.

Reklama

Jeden z fanów zasugerował, że przez zmianę w SI levelowanie kont do sprzedaży nie będzie tak łatwe, ponieważ gry są bardziej wyrównane i po prostu dłuższe.

Nowa sztuczna inteligencja może junglować, counterjunglować, gankować, dive’ować pod wieże, a co najważniejsze – używać umiejętności. Rozegrałem kilka meczów przeciw SI, boty levelujące konta do sprzedaży, które były w moim teamie, nie miały żadnych szans. W jednej gracze te miały zaledwie 3 kille, podczas gdy „wrogowie” zebrali ich 47. Każda wieża i inhibitor w naszej bazie zostały zniszczone, a wszystko to stało się w zaledwie 25 minut.  

Jak to ma się do sprzedawania kont? Levelowanie na trybie SI nie będzie już takie proste i szybkie, jak dawniej. Duża szansa, że w drużynach, które składają się całe z kont pod smurfy, nagle pojawi się ciąg przegranych, ponieważ stworzone przez graczy boty nie dadzą sobie zwyczajnie rady.

Wolne wbijanie poziomu, to wolniejsze wypuszczanie kolejnych ofert dla smurfów. Fani LoLa mają przeczucie, że wpłynie to na ceny na tego typu aukcjach albo sprawi, że tych będzie dużo mniej.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends