w

Co gracze Minecrafta najczęściej trzymają w drugiej ręce w grze? Wiele różnych podejść do gry

W jaki sposób gracze Minecrafta wykorzystują dwie ręce, które są dostępne w grze?


Minecraft jest grą, która stale się rozwija. Mimo że rdzeń rozgrywki raczej nie ulega już poważnym zmianom, w przeszłości wyglądało to zupełnie inaczej. Do produkcji Mojangu regularnie trafiały nowości, które znacząco wpływały na to, jak wyglądała rozgrywka.

W 2015 roku do gry wprowadzono mechanikę, która umożliwiła graczom trzymanie dwóch przedmiotów jednocześnie. W jaki sposób fani Minecrafta wykorzystali tę możliwość?

Dual welding w Minecrafcie

Drugą rękę w Minecrafcie można wykorzystać na naprawdę wiele sposobów. Gracze z reguły posiadają na pasku narzędzia, które w razie potrzeby mogą szybko zmieniać, natomiast offhand używany jest do trzymania przedmiotu, którego nie zmienia się tak często.

Praktycznie każdy fan Minecrafta ma swoją preferencję, a użytkownik o nicku SomeOne111Z postanowił zapytać społeczność, jaka ona jest.

Co trzymacie w waszej drugiej ręce w Minecrafcie? (napiszcie też dlaczego!)

Opcji jest kilka, a każda ma swoje uzasadnienie. Łatwy dostęp do jednego z przedmiotów jest czymś naprawdę przydatnym i bez niego wielu graczy nie wyobraża sobie rozgrywki. Na pierwszym miejscu znalazła się pochodnia, która nie tylko może zostać postawiona bez odkładania broni lub narzędzia, ale również oświetlić otoczenie dzięki dynamicznemu światłu z pomocą popularnego moda Optifine.

Jedną z kolejnych popularnych opcji jest tarcza, która pozwala osłonić się między innymi przed wybuchem Creepera czy strzałą. Przedmiot jest popularny zarówno w pvp, jak i eksploracji jaskiń, zwłaszcza we wczesnych fazach gry, kiedy zbroja nie jest w stanie zapewnić jeszcze wystarczającej ochrony.

Dalej znajdują się przedmioty takie jak totem, który potrafi uchronić przed nagłą i niespodziewaną śmiercią, fajerwerki, które wykorzystywane są głównie do utrzymania prędkości podczas lotu, bloki, aby móc przemieszczać się w Netherze lub Endzie, czy jedzenie, które po prostu regeneruje pasek głodu.

Opcji jest naprawdę sporo, a każdy z komentujących graczy ma swoje preferencje. Niektórzy wolą  pochodnie, ponieważ spędzają sporo czasu w jaskiniach, a inni jedzenie, bo często z niego korzystają. Sporo graczy pisze jednak, że przedmiot w drugiej ręce zmienia się w zależności od sytuacji.

Pochodnie do jaskini, bloki do budowania, totem, tarcza lub broń zasięgowa do pvp lub zwyczajnego grania, fajerwerki do latania, a jedzenie na samym początku lub w innych specyficznych sytuacjach.

Totem, który zapewnia nieśmiertelność, znajduje swoje zastosowanie naprawdę w wielu sytuacjach. Wielu graczy pisało o anarchistycznych serwerach, na których bardzo łatwo zginąć z rąk innego gracza, a totem jest jedyną dostępną formą ochrony. Ponadto przedmiot jest w stanie uratować świat w sytuacji, kiedy miałoby się zginąć w trybie Hardcore.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft