w

Zainteresowanie Minecraftem spada. Wróciło do stanu sprzed roku. Youtuberzy też to odczuli

Minecraft jest jedną z niewielu gier, które w okresie wakacyjnym świetnie sobie radzą. W przeciwieństwie do wielu inny produkcji Minecraft latem zyskuje osiąga “peak”.


Zainteresowanie Minecraftem od dłuższego czasu wygląda podobnie. Najgorzej produkcja Mojangu radzi sobie pod koniec roku. W teorii jest więc najgorszy moment na tworzenie nowych projektów, uruchamianie serwerów etc.

Oczywiście jest to bardzo ogólna zasada, od której jest masa odstępstw. Wiele osób powiązanych z Minecraftem nie zauważy nawet różnicy, bo odbiorcy są tak bardzo przywiązani.

Minecraft i zainteresowanie

Jak pokazuje Google Trends, zainteresowanie Minecraftem spadło do poziomu, na którym było rok temu. Google Trends nie nakreśla popularności danej gry ani wyszukiwanego hasła. Jest to wskaźnik tego, jak często ludzie wyszykują daną frazę.

Spadek był spodziewany i nie powinien być zaskoczeniem. Mniejsza częstotliwość wyszukiwania informacji z Minecrafta to także mniejsza oglądalność. Przykładowo na Twitchu spadło to o 28%. Z tym, że oczywiście trzeba mieć tu na uwadze pojedyncze streamy naprawdę popularnych osób, które wpływają na cały wykres.

O ile wykres z 365 dni pokazuje spadki, o tyle przykładowo z ostatnich 90 dni już duże wzrosty.

W tym okresie jesiennym youtuberzy Minecrafta mogą odczuć spadki, co już się dzieje. Czasem będzie to nieznaczne zmniejszenie ilości wyświetleń, nowych subów, a czasem naprawdę zauważalne. Jest to jednak w miarę normalne i nie należy się tym jakoś szczególnie przejmować.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Minecraft