w

Dlaczego gracze Minecrafta dalej grają na wersji 1.12.2 i jak sprawić, żeby wyglądała ona jak 1.16?

Minecraft 1.12.2 oferuje nie tylko lepszą optymalizację, ale i dużo więcej dostępnych modów.


Minecraft 1.12.2 cieszy się największą popularnością w społeczności modderów. Jest to jedna z przyczyn popularności wspomnianej wersji. Również jej optymalizacja jest uznawana za dużo lepszą niż ta w aktualnych wersjach. Najnowsza wersja więc nie nadaje się do ogrywania Minecrafta na modach i uniemożliwia grę na słabszym sprzęcie. Gracze jednak postanowili przenieść wszystkie aktualizacje do 1.12.2 w postaci modów.

Jak zmienić wersję 1.12.2 w 1.16 za pomocą modów?

Actually Correct 1.14 Textures

Link do pobrania

Pierwszy tak naprawdę będzie texture pack, który poprawia starsze tekstury tak, aby wyglądały one identycznie jak w najnowszych wersjach. Paczka okazuje się niezbędna, jeśli gracz chciałby przekształcić swojego starszego Minecrafta w wersję 1.16, ponieważ woda, która jest w grze wszechobecna, uległa na przestrzeni tych aktualizacji znacznej poprawie.

Idō

Link do pobrania

Kolejna modyfikacja dodaje do gry możliwość pływania, czołgania się i przechodzenia przez miejsca o wysokości półtorej kratki, kucając. Modyfikacja jest niezbędna, aby doświadczyć rozgrywki w ten sam sposób, jak w przypadku najnowszych wersji. Pływanie naprawdę usprawnia grę i pozwala na szybsze przemieszczanie się w wodzie, a czołganie i skradanie umożliwia tworzenie nieosiągalnych wcześniej ukrytych przejść.

Swimming

Future MC

Link do pobrania

Kolejna modyfikacja dodaje bloki i kreatury dostępne w nowszych wersjach. Pełną listę nowości można znaleźć w linku podanym powyżej. Z najważniejszych jednak będą to rzeczy takie jak:

  • Narzędzia takie jak Stonecutter, Grindstone, Composter, Smoker, Blast Furnace, Smithing Table czy Campfire.

  • Pszczoły zaimplementowane oryginalnie w wersji 1.15 razem ze wszystkimi blokami dotyczącymi pojawienia się ich.
  • Zestaw narzędzi z Netherite’u oraz pancerz.
  • Ancient Derbis.
  • Bloki ścian

Village Names

Link do pobrania

Village Names jest niewielką modyfikacją, która poprawia wygląd Villagerów oraz dodaje ich profesje. Każdy z nich otrzymuje również unikatowe imię, czego nowsze wersje gry nie posiadają.

ZOBACZ – Koniec wsparcia dla Minecrafta na starszych urządzeniach. Na czym nie będzie można wkrótce grać?

Future Versions

Link do pobrania

Modyfikacja ta jest bardzo zbliżona do opisanej już Future MC, jednak zawiera ona elementy, których brakowało poprzedniemu modowi. Głównymi atutami modyfikacji będą więc Nether i jego biomy, które zostały dodane w oryginalnej wersji 1.16. Pełną listę dodawanych przedmiotów można znaleźć na stronie modyfikacji.

ASMC

Link do pobrania

Ostatnią z modyfikacji będzie ASMC, która dodaje do starszych wersji gier dźwięki z nowszych. Nie jest to wiele, ale poprawia ogólne odczucia z rozgrywki i sprawia, że gracz czuje, jakby faktycznie grał w nowszą wersję gry.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft