w

Koniec wsparcia dla Minecrafta na starszych urządzeniach. Na czym nie będzie można wkrótce grać?

Microsoft ogłosił, że w październiku tego roku przestanie wspierać grę na starszych urządzeniach.


Koniec wsparcia dla danego produktu w konkretnym środowisku często kojarzy się odbiorcom z końcem możliwości grania lub użytkowania danego produktu. Nie jest to jednak do końca zgodne z prawdą. Koniec wsparcia oznacza brak możliwości zaktualizowania produktu do nowszej wersji, jednak jeśli zdecyduje się on pozostać przy aktualnie działającej, twórcy nie będą mieli nic przeciwko.

Kto straci możliwość aktualizacji gry?

Gracze korzystający z poniższych urządzeń bądź systemów nie będą mogli zaktualizować już gry do nowszej wersji.

  • Windows 10 Mobile
  • Gear VR
  • iOS 10 lub niżej
  • Urządzenia Android z ilością RAM mniejszą niż 768MB

W przypadku gry aktualizowanej nieprzerwanie od parunastu lat niemal niemożliwe jest, aby działała ona sprawnie na starszych, nieprzystosowanych już urządzeniach. Wraz z technologią twórcy gier również posuwają się do przodu, a ich produkcje wymagają co raz to lepszego sprzętu.

Jak wyglądają szczegóły dotyczące braku kontynuacji wsparcia?

Gracze aktualnie grający na Gear VR lub mobilnych urządzeniach z Windowsem 10 nie będą mogli grać w Realms, lub multiplayer.

Gracze urządzeń z Androidem i systemem iOS, którzy mają wykupioną subskrypcję Realms, będą mogli dalej korzystać ze swojego dostępu do momentu, kiedy zdecydują się zaktualizować grę na innym urządzeniu. Multiplayer będzie dalej działał między urządzeniami, ale tylko w przypadku, jeśli gracze będą używali tej samej wersji gry.

Gracze korzystający z któregokolwiek z wymienionych urządzeń po październiku 2020, dalej będą mogli grać w Minecraft. Możliwość budowania świata i zakupy dokonane na Marketplace (włącznie z Minecoinami) będą dostępne. Jeśli gracz zalogował się z kontem Microsoft/Xbox Live, to zakupy dokonane na Marketplace, Minecoiny i subskrypcje Realms będą dostępne na innych platformach. Aby przenieść światy z jednego urządzenia na drugie, można zrobić to, przesyłając go do Realmu, a następnie pobrać na nowym urządzeniu.

ZOBACZ – Youtuber zaskakuje widzów i przechodzi Minecraft grając tylko i wyłącznie na pianinie

Jeśli gracz używał subskrypcji Realms na którymś ze wspomnianych urządzeń, może on zażądać zwrotu po październiku 2020 roku. Aby to zrobić, należy skontaktować się z działem wsparcia aplikacji odpowiedniej dla danego urządzenia.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft