w

Działający telefon w Minecrafcie? Umożliwia surfowanie po sieci, a nawet oglądanie filmów

Społeczność stworzyła działający telefon w Minecrafcie. Można na nim nawet oglądać materiały wideo.


Społeczność cały czas przekracza granice w Minecrafcie. Powszechnie wiadomo, że tytuł ten jest piaskownicą, dającą wręcz nieograniczone możliwości. Zespół Verizon postanowił to wykorzystać i stworzyć w pełni funkcjonalny telefon komórkowy w grze.

Urządzenie pozwala graczom na wykonywanie wszystkich czynności, jakie moglibyśmy wykonać za pomocą prawdziwego telefonu, czyli chociażby wykonywanie połączeń i przeglądanie Internetu.

Jak prezentuje się telefon?

Na poniższym materiale możemy zobaczyć, jak youtuber CaptainSparklez prezentuje telefon i jego działanie. Urządzenie może być z powodzeniem używane do przeglądania sieci poprzez wpisywanie poleceń bezpośrednio w grze.

Dla porównania pokazuje nawet, jak wygląda jego kanał w serwisie YouTube – zarówno na telefonie komórkowym w Minecrafcie, jak i w typowej przeglądarce internetowej.

Video

Najfajniejszą cechą tego telefonu jest fakt, że za jego pośrednictwem może on prowadzić rozmowy wideo między osobami. CaptainSparklez był w stanie przeprowadzić taką konwersację z inną osobą, a obraz z kamery drugiej osoby jest wyraźnie widoczny. W czasie rzeczywistym użytkownik może zobaczyć, ruchy twarzy rozmówcy, jednocześnie nie przerywając gry.

Oczywiście, urządzenie jest ograniczone przez piksele, które są wręcz symbolem Minecrafta. Mimo to budowla jest naprawdę imponująca i może być wzorem dla innych konstruktorów w przyszłości.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft