w

Wersja 1.16.4 Minecrafta jest już dostępna. Jakich nowości mogą spodziewać się gracze?

Co nowego w Minecrafcie 1.16.4? Przygotowania do migracji kont i poprawki błędów.


Ci, którzy śledzili zmiany zachodzące w snapshotach i wersji pre-release, nie powinni być zaskoczeni zawartością aktualizacji 1.16.4, która wczoraj trafiła do Minecrafta. Łącznie pojawiły się 3 deweloperskie wersje. Co nowego zostanie wprowadzone do gry?

Nowości wersji 1.16.4

W 1.16.4 gracze znajdą nową funkcję pozwalającą na filtrowanie wiadomości wysyłanych przez serwery. Po zaznaczeniu tej opcji, gra postara się ukryć wszystkie wysłane komunikaty.

Pojawi się również menu interakcji z innymi graczami. Pozwoli ono na zablokowanie chatu z poszczególnymi osobami zalogowanymi na danym serwerze. Menu otwierane jest domyślnie klawiszem P, gdzie znajduje się lista graczy.

źródło: slicedlime

 

Wprowadzanie zabezpieczeń interakcji z innymi graczami jest częścią przygotowań do migracji kont Microsoftu z kontami Mojang, o której więcej można przeczytać w innym artykule.

Poza powyższymi zmianami do gry trafiły również poprawki błędów:

  • Poprawiona została tekstura spodni z Netherite’u.
  • Usunięto błąd, który nie pozwalał wygenerować świata.
  • Usunięto błąd, który doprowadzał do crashowania serwera w momencie zrespienia dowolnego stworzenia na skrzydłach Ender Dragona.
  • Kursor w menu interakcji, książce przepisów i w momencie korzystania z kowadła nie migał. To również zostało poprawione.

Wersja 1.16.4 jest ostatnią przed rozpoczęciem wydawania snapshotów 1.17. Od tego momentu gracze mogą spodziewać się pierwszych wersji testowych, które powinny zacząć pojawiać się jeszcze w tym roku.