Gracz Minecrafta pokazuje co stanie się, jeżeli zespawnujemy zbyt dużą ilość nietoperzy na jednym bloku

Minecraft

Reklama

Przerażająca jaskinia pełna nietoperzy w Minecraft.

Reklama


Internet viralem obiegło wideo, na którym jeden z graczy pokazuje prawdziwą „nietoperzową bombę”, która rozlała się na całą jaskinię po zniszczeniu jednego bloku. Te niegroźne i nieszkodliwe zwierzęta w takiej ilości, mogą stać się prawdziwym horrorem poszukiwaczy przygód.

Nietoperzowa jaskinia

Wydany w 2009 roku Minecraft, wciąż cieszy się dużą popularnością. Gra ma do zaoferowania graczom kilkaset bloków o przeróżnych i oryginalnych zastosowaniach, a użytkowników ogranicza tylko i wyłącznie ich wyobraźnia. Oprócz tego w kwadratowym świecie możemy spotkać kilkadziesiąt przeróżnych potworków, od tych agresywnych, do całkowicie niegroźnych, jak nietoperze.

Reklama

Respiące się najczęściej w ciemnych jaskiniach, odpoczywają, zwisając głową w dół. Posiadają zaledwie 3 serduszka zdrowia i są totalnie niegroźne dla gracza, a po ich zlikwidowaniu nie dostajemy żadnego EXPa, ani przedmiotów. Okazuje się jednak, że mogą nieźle zirytować poszukiwacza swoimi szalonymi ruchami, szczególnie jeżeli w zasięgu wzroku znajdą się ich setki, co stało się w jednym z eksperymentów.

Użytkownik Reddita postanowił sprawdzić, ile maksymalnie można zespawnować nietoperzy na jednym bloku, za sprawką jajka z trybu kreatywnego. Okazało się, że limitu nie ma, a ten przypadkowo odkrył „nietoperzową bombę”, która aktywuje się po zniszczeniu bloku, na którym śpią stworki.

Video

Taka ilość fruwających wokół postaci mobów z pewnością doprowadziła do znaczącego spadku klatek, a ucieczka z tego przepełnionego miejsca mogłaby być utrudniona, gdyby nie kratywny tryb włączony przez użytkownika.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej