w

Microsoft przedstawił kolejne światy Minecrafta ze wsparciem RTX Nvidii. Jak to będzie wyglądało?

Rewelacyjnie wyglądające mapy Minecrafta przygotowane do pracy z najnowszymi grafikami RTX.


W kwietniu Mojang i Nvidia rozpoczęły beta testy Minecrafta z RTX na Windows 10. Wersja różniła się od podstawowej tym, że dodawała śledzenie promieni w czasie rzeczywistym, co zaś skutkowało bardziej realistycznymi cieniami, światłem i żywymi kolorami. Teraz gracze mogą przyjrzeć się kolejnym światom, które zostały udostępnione.

Jak wygląda Minecraft z ray tracingiem?

Nowe mapy pojawiły się zarówno na stronie Minecrafta, jak i na odpowiednich witrynach Nvidii reprezentujących Creator Worlds Pack Three. Pierwsza z nich nosi nazwę „Portal Pioneers RTX” i została stworzona przez Cyclone Designs.

Przejdź przez tajemnicze bramy, aby wkroczyć do zupełnie nowych światów i doświadcz ray tracingu jako części gameplayu. Zaproś swoich znajomych i razem podejmujcie wyzwania, walczcie z unikalnymi potworami i zwiedzajcie świat inspirowany sci-fi.

Video

ZOBACZ – Wyjątkowy parkour w Minecrafcie, którego przejście wymaga kilku tysięcy prób

Kolejny świat wykorzystujący ray tracing został stworzony przez Razzleberries i nazywa się „Fins 'n’ Flippers RTX”. Zabiera on gracza na podwodną przygodę po akwariach.

Zbierz swoich znajomych, aby przywrócić opuszczone akwaria do stanu świetności! Zwiedzaj przeróżne wyspy i majestatyczne rafy koralowe. Działajcie razem, aby odkryć i odnaleźć rzadkie gatunki flory i fauny!

Video

 

Oba światy są zupełnie darmowe i można pobrać je ze sklepu Minecrafta. Z samą wersją gry wspierającą śledzenie promieni w czasie rzeczywistym można zapoznać się na stronie Nvidii. W odnośniku znajdują się również instrukcje mówiące jak zainstalować grę.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft