w

Gracz Minecrafta w genialny sposób odtworzył popularną grę VR bezpośrednio w produkcji Mojang

Jak wygląda połączenie Minecrafta z Beat Saber? Jeden z graczy stworzył mapę obrazującą tę wizję.


Beat Saber to popularna gra rytmiczna wykorzystująca wirtualną rzeczywistość, w której gracz ma za zadanie zbijać czerwone i niebieskie bloki wirtualnym mieczem o pasującym kolorze. Wszystko w rytm grającej w tle muzyki. Jeden z graczy Minecrafta postanowił odzwierciedlić ten pomysł w sześciennym świecie gry. Jak mu to wyszło?

Beat Saber x Minecraft

Klip, w którym można zobaczyć to, jak autor projektu przechodzi mapę, ma na Youtube aktualnie ponad półtora miliona wyświetleń i nie jest to jego pierwsze podejście do tego tematu. Tym razem jednak BeatCraft – bo tak twórca nazwał to, co stworzył – wygląda dużo lepiej i widać, że od ostatniego razu dopracował swój pomysł.

ZOBACZ – Zhakowano konto Minecraft PewDiePie’a. Youtuber odkrywa, co trolle zrobiły z jego kontem

Po tym, jak pograłem w Beat Saber, korzystając z wirtualnej rzeczywistości, pomyślałem o tym, aby stworzyć podobną rytmiczną grę w Minecrafcie, która polegałaby na uderzaniu kwiatków mieczami o odpowiednim kolorze. Przeniosłem swój koncept na kolejny poziom i stworzyłem grywalną mapę, którą każdy może przetestować! Ta wersja nie wymaga do gry żadnych dodatkowych modów i wykorzystuje mechanikę używania dwóch mieczy.

Mapa faktycznie jest dostępna do pobrania i każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w takiej rozgrywce, może to zrobić w bardzo prosty sposób.