w

Gracze Minecrafta właśnie mocno się zirytowali. Przez tę zmianę część osób w ogóle nie może grać

Gracze Minecrafta są bardzo wokalni, jeżeli chodzi o sytuacje, w których coś jest nie tak, jakby sobie tego życzyli.


Microsoft, który jest obecnie odpowiedzialny za Minecrafta, stwierdził, że to właśnie teraz zaproponuje graczom nowy launcher. Już sam ten fakt budził wątpliwości, dlatego wiele osób szukało możliwości wyłączenia czerwonego komunikatu o potrzebie zmiany wersji launchera.

Okazuje się, że dla wielu osób przejście na nową wersję okazało się zgubne do tego stopnia, że nie mogą one normalnie grać. Jest w tym wszystkim bardzo duże ograniczenie, o którym Microsoft nie wspomina.

Nie macie Internetu? Nie pogracie

Minecraft w trybie singleplayer nie potrzebuje połączenia Internetowego. Oznacza to tyle, że będąc na wakacjach, feriach czy urlopie można spokojnie grać na laptopie bez Internetu. W nowej wersji launchera staje się to niemożliwe.

Jeżeli nie macie Internetu, a chcecie pograć w Minecrafta, to będzie to dla Was niemożliwe. Po uruchomieniu launchera w dolnym lewym rogu pojawi się komunikat o braku możliwości gry.

Bardzo możliwe, że zostanie to zmienione. Gracze wyraźnie dają twórcom znać, że nie powinno to w ten sposób działać, gdyż w bardzo dużym stopniu ogranicza możliwości Minecrafta.

Na co dzień nie jest to niesłychanie problematyczne, ale zapewne zdarzy się ten jeden dzień, w którym dostawca Internetu będzie miał problemy techniczne, a Wy wpadniecie na pomysł pogrania w Minecrafta – w końcu tryb dla pojedynczego gracze nie wymaga Internetu. W tej sytuacji będzie to niemożliwe.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft