w

Jak się pozbyć najbardziej irytującego komunikatu z całym Minecrafcie odnośnie starej wersji Javy?

Powiadomienie z informacją o nowym launcherze Minecrafta irytuje graczy. Jak na dobre się go pozbyć?


Już jakiś czas temu gracze mogli dowiedzieć się o tym, że Minecraft Java zostanie przeniesiony na platformę Microsoftu, a uruchamianie gry poprzez jej stary launcher nie będzie już możliwe. Gracze otrzymali już możliwość migracji, a w kliencie poza powiadomieniem o tej opcji pojawiła się również informacja, która sygnalizuje, że wkrótce niemożliwe będzie korzystanie ze starego launchera Minecrafta Java.

Na ten moment wielu graczy nie było pozytywnie nastawionych co do zmian i część z nich planuje pozostać przy starym kliencie na tak długo, jak będzie to możliwe. W jaki sposób można wyłączyć irytujące powiadomienie?

Jak pozbyć się wyskakującej informacji?

Użytkownik o nicku Krzyniu opublikował w sieci krótki wpis przedstawiający grafikę z wiadomością o nowym kliencie gry.

Czy jest jakaś opcja, aby permanentnie to zamknąć? Strasznie irytujące.

W komentarzach jeden z użytkowników – MineBlox04 – podzielił się dziwnym, jednak skutecznym rozwiązaniem problemu poruszonego w wątku.

Sposobem na pozbycie się wyskakującej informacji jest ustawienie launchera w tryb zgodności z Windowsem 7. Jak to zrobić? Należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę, przedstawiającą launcher, wybrać “Właściwości”, przejść do zakładki zgodność, a następnie zaznaczyć opcję “Uruchom ten program w trybie zgodności z:” i wybrać z listy system Windows 7.

Po zapisaniu nowych właściwości pliku i uruchomieniu lanchera wiadomość nie powinna się pojawić.

Mimo że sposób skutecznie pozwala na usunięcie irytującego powiadomienia, wkrótce granie na starym kliencie nie będzie możliwe. Nie wiadomo również czy konta, które wykonają migrację, później otrzymają aktualnie rozdawane przez Mojang peleryny. Warto więc rozważyć opcję zmiany sposobu uruchamiania gry i przeniesienie się na Microsoft Store.