w

Gracze przechodzą Minecrafta w kilkanaście minut. Ile wynosi rekord świata skończenia gry?

W Minecrafta zazwyczaj gra się dla przyjemności, czasami jednak cel jest zupełnie inny,


To, że Minecrafta da się przejść wiadomo nie od dziś. Skończenie gry wcale jednak nie musi być niesamowicie długie i wypełnione wieloma przygodami. Zawodowcom przejście całego MC zajmuje w sumie kilkanaście minut.

Speedrunerzy doszli już do perfekcji i co ciekawe, nie na światach generowanych przez nich samych, a tych zupełnie losowych.

Ile wynosi rekord świata?

Obecnie ostatni udokumentowany rekord na Youtube pokazuje, jak skończyć Minecrafta w 19 minut i 42 sekundy. Oczywiście tak, jak wspominaliśmy, świat był wygenerowany automatycznie, bez żadnych wspomagaczy.

Rekordy tego typu stosunkowo trudno śledzić, natomiast w Polsce prawdopodobnie najnowszym rekordem jest skończenie gry w 22 minuty, 26 sekund. Też naprawdę dobry wynik, natomiast to już kilka minut za rekordem świata.

Czy warto próbować? O ile nie jesteście speedrunerami i nie możecie się temu poświęcić, to pobicie tych wyników może być praktycznie niemożliwe. Tutaj to już masa godzin doświadczenia, szczególnie przemyślanych ruchów i decyzji na początku świata.