w

Jak przechodzić przez ściany w Minecraft? Jest na to kilka ciekawych sposobów

Reklama

Przechodzenie przez ściany w Minecraft jest możliwe i wcale nie jest skomplikowane.

Reklama


Ściana w momencie, kiedy gracz nie może jej zniszczyć, powinna stanowić dla niego barierę nie do przejścia. Wiele osób nie wie jednak, że z niewielką pomocą mobów, przedmiotów lub innych bloków w łatwy sposób da się znaleźć po drugiej stronie. Jak tego dokonać i na co należy uważać, aby dostatecznie się zabezpieczyć?

Kilka prostych trików

Mimo że wykorzystywanie błędów gry na wielu serwerach jest karane, to warto o nich wiedzieć, aby odpowiednio się zabezpieczać. Znajdą się bowiem tacy, którzy za wszelką cenę będą chcieli dostać się na cudzą posesję.

Gracze często stosują ukryte przejścia w ścianach, gdzie chcą coś ukryć i przeważnie używają do tego tłoków. Podobny mechanizm do działania potrzebuje jednak dźwigni lub przycisku, który mimo wszystko powinien być dostępny w pobliżu. Nawet jeśli intruz nie jest w stanie go użyć, to może dać mu to znak do szukania dodatkowego pomieszczenia.

Wszystkimi sztuczkami postanowił podzielić się użytkownik vilder50. Niektóre z nich wykorzystują dodatkowe bloki, ale są też metody, gdzie nie będą one potrzebne.

Video

ZOBACZ – Modyfikacja jednego z graczy Minecrafta sprawia, że nie będziemy się musieli żegnać ze zwierzakami

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się użycie perły kresu, która nie wymaga żadnych dodatkowych bloków, mobów lub przedmiotów.

Pomóc w zabezpieczeniu mogą więc grube kilkuwarstwowe ściany, spływająca pionowo lawa, którą trzeba zablokować, aby przejść oraz przede wszystkim odpowiednie i nieoczywiste miejsce. Dobrym rozwiązaniem wydaje się również podłoga, w przypadku której nie zadziałają pokazane wyżej sposoby. Ukrycie drabiny lub zapadni pod odpowiednim blokiem prawdopodobnie będzie najprostszym rozwiązaniem.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft