w

Jak gracze Minecrafta wykorzystują dodane do niego stalaktyty?

Stalaktyty dodane do Minecrafta znajdują wiele zastosowań.


W snapshocie 20w48a, który trafił do klienta Minecrafta w tę środę, pojawiło się sporo zmian istniejących już w grze bloków i przedmiotów oraz coś zupełnie nowego. Mowa oczywiście o stalaktytach, które mają zdobić jeden z typów jaskiń, które finalnie mają zostać dodane w aktualizacji 1.17.

Na ten moment nowy generator nie został jeszcze zaimplementowany i z tego powodu jedyną opcją na zdobycie stalaktytu jest dodanie go do ekwipunku.

Dalekosiężne armaty, drzewa i wiele więcej

Armaty wykorzystujące slime blocki lub TNT

Użytkownik Reddita o nicku Nuclear_Cyborg podzielił się pomysłem na stworzenie nowego przedmiotu dla Minecrafta. Jego właściwości mówią o zadaniu obrażeń każdej istocie, na którą spadnie lub która spadnie na niego. Blok slime’u natomiast sprawia, że wszystko, co na niego spadnie, odbije się w odpowiednim kierunku.

Video

Zainspirowany powyższą wyrzutnią użytkownik wv1106 postanowił zbudować swoją wersję, która do wystrzelenia stalaktytu wykorzystuje TNT.

Video

ZOBACZ – Shulker Box blokiem tygodnia w Minecraft. Czym jest i jaka jest jego historia?

Pułapki

Obiekty, które potrafią zadawać obrażenia w przypadku kontaktu, mogą stanowić również świetny element wszystkich pułapek. Jedną z nich postanowił podzielić się dsguy411, gdzie nadepnięcie na sznurek i przejście o krok dalej może skończyć się nieuniknioną śmiercią.

Video

Zupełnie nowe drzewa

MiWO4kaA zainspirowany nowymi stalaktytami postanowił je wykorzystać i stworzył palmę. Mimo że w Minecrafcie jest wiele rodzajów drzew, żadne z nich nie przypomina wspomnianego rodzaju rośliny.

Jak pokazuje KeiDraw, drzewo wykorzystujące nowy przedmiot może wyglądać również całkiem zwyczajnie. Dużą rolę odgrywa tutaj ułożenie i kolor liści.

IKMIN_ postanowił stworzyć cały las, w którym główną rolę odgrywają drzewa ze sterczącymi stalaktytami.

Inne ciekawe pomysły

Użytkownik o pseudonimie Crafterz_ połączył stalaktyt z metalową kratą i uzyskał efekt włóczni, którą postawił w taki sposób, że wygląda to tak, jakby trzymał go stojak na zbroję.

Spiczasty blok może mieć również swoje zastosowanie jako zęby wielu rzeźb budowanych przez graczy. W tym wypadku jest to paszcza stwora wystająca ze skały w wykonaniu jahenderson2.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft