w

Jak społeczność Minecrafta obchodzi święta? Liczne choinki budowane przez graczy

W jaki sposób gracze Minecrafta starają się przenieść święta do gry?


Święta są wyjątkowym okresem w roku, który można zauważyć w prawie każdym aspekcie życia. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku gier komputerowych, w których twórcy i gracze na różnoraki sposób starają się oddać magiczny klimat świąt.

Minecraft to gra sandboksowa, co pozwala społeczności na naprawdę wiele. W sieci pojawiło się sporo ujęć z sześciennego świata, które miały pokazać to, jak święta na niego wpłynęły.

Jak wyglądają święta w Minecrafcie?

Nie tylko gracze, ale i twórcy przygotowali drobny smaczek na ten wyjątkowy dzień w roku. Skrzynki dostają specjalne świąteczne tekstury, którym można przyjrzeć się na poniższej grafice.

Podwójna skrzynka będzie zielona, a pojedyncza czerwona. Obie przyjmują postać prezentu.

Gracze tworzą w swoich światach liczne choinki i dekorują je na wiele sposobów. Użytkownik Aksyssgsiahsus użył głów innych graczy jako bombki, a pod choinką zmieścił skrzynki, które podpisał tabliczkami prawdopodobnie zawierającymi imiona innych graczy.

Użytkownik ZIFIX podzielił się z innymi renderem choinki i zgromadzonymi przy niej graczami.

Natomiast xPikYx postanowił zbudować w swoim świecie coś więcej. Na stosunkowo niewielkim obszarze można znaleźć między innymi bałwana, dużą choinkę oraz sanie z prezentami.

JamesBlossoms pokazuje, że Minecraft jest również świetną opcją na spędzenie czasu ze znajomymi w tym świątecznym okresie. Mimo że czas ten często zarezerwowany jest raczej dla rodziny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spotkać się nieco wcześniej lub później w wirtualnym świecie i złożyć sobie życzenia.

ZOBACZ – Snapshot 20w51a dodaje do Minecrafta Axolotle – nowego moba. Opis aktualizacji

SubhoPal postawił na swoim świecie ścianę, na której wykorzystując bannery, postanowił złożyć świąteczne życzenia.

Minecraft z okazji świąt trafił również do realnego świata. _uunderdog podzielił się zdjęciem swojej choinki, która udekorowana była stworami i innymi elementami znanymi z Minecrafta.

Społeczność dzieliła się naprawdę licznymi i kreatywnymi pracami, a w artykule została zamieszczona tylko część z nich. Pokazuje to jednak, jak bardzo społeczność Minecrafta jest oddana ulubionej produkcji nawet po tylu latach od jej premiery.