w

„To mogłoby się znaleźć normalnie w Minecrafcie”, aktualizacja jednego z popularnych modów

Create – rewelacyjny mod, który zdaniem graczy mógłby znaleźć się w oryginalnej grze.


Minecraft jest grą, która zyskała swoją popularność z wielu powodów. Jednym z nich z pewnością była otwartość na modyfikacje, wśród których można znaleźć zarówno te mniejsze wprowadzające do gry drobne usprawnienia, jak i większe, które są w stanie rozbudować rozgrywkę o wiele nowych elementów.

Do drugiego ze wspomnianych typów modów można zaliczyć ten o nazwie Create, który dopiero co otrzymał aktualizację sygnowaną numerem 0.3 i wraz z jej premierą twórcy opublikowali zwiastun pokazujący możliwości modyfikacji. Jak on wygląda?

Prezentacja Create 0.3

Nie jest to pierwszy raz, kiedy na stronie można przeczytać o omawianym modzie. Kiedyś pojawił się już artykuł, w którym pokazany był proces tworzenia ciasta za pomocą obiektów wprowadzonych przez modyfikację. Wyglądał tak niesamowicie, że komentujący go gracze nie mogli uwierzyć, że patrzą na Minecrafta, a nie na kolejną animację na niego stylizowaną (Jak jedna modyfikacja sprawiła, że gracze uznali, że filmik nie jest Minecraftem, tylko animacją?).

Tym razem twórcy postanowili pokazać w prezentacji jeszcze więcej możliwości, które oferuje modyfikacja. Mowa tu o między innymi działającym diabelskim młynie lub pociągu.

ZOBACZ – Oficjalna premiera RTX w Minecrafcie. Jak wygląda połączenie sześciennego świata i tej techniki?

Trzeba przyznać, że ogrom oferowanych możliwości ponownie robi wrażenie, a stworzenie działającego pociągu, który jednocześnie wygląda i zachowuje się dość realistycznie jak na Minecrafta, jest równie imponujące. Modyfikacji można przyjrzeć się oraz pobrać ją tutaj. Została ona wydana między innymi na najnowszą aktualnie dostępną wersję 1.16.4.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft