Jeden z graczy Minecrafta pokazał, w jaki sposób znak może ukryć dodatkową wiadomość

Minecraft

Reklama

Ukryta wiadomość może zostać umieszczona za praktycznie każdym znakiem. Jak to wykorzystać?

Reklama


Storytelling to coś, czego można doświadczyć w Minecrafcie na wiele sposobów. Ogromna część społeczności uwielbia budować całe miasta lub wioski, w których czuć życie. Sporą rolę odgrywają tu naprawdę małe szczegóły, którymi mogą być dekoracje domu lub ścieżek, czy znaki, o których mowa. Ukrycie wiadomości po drugiej stronie znaku może pozwolić na zamieszczenie ciekawej wskazówki również w mapach, na których celem gracza jest ucieczka. Jak wygląda to w praktyce?

Znaki z ukrytymi wiadomościami

Użytkownik o nicku DrDonnn podzielił się krótkim klipem, na którym pokazuje, jak zamieszcza wiadomość na jednym ze znaków. Chwilę później zbliża się do niego, a po kliknięciu go po raz drugi, pojawia się inny tekst.

Video

Reklama

Podejście do znaku jak najbliżej pozwala edytować jego drugą stronę. Pozwala to na ukrycie tam 4 linijek, których nie widać, jeśli nie zna się tego prostego triku. Twórcy map w sprytny sposób mogą wykorzystać tę sztuczkę, do zasugerowania czegoś pierwszą wiadomością, a wskazówkę zamieścić po drugiej stronie.

Warto pamiętać, że znak nie powinien się znajdować na niepełnym bloku lub szkle, jeśli dodatkowa wiadomość ma być schowana. W tym przypadku wiadomość nie zostanie ukryta, a będzie po prostu widoczna od tyłu znaku.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej