w

Jedyny raz, kiedy pajęczyna w Minecrafcie się przydała. W jaki sposób uratowała jednego z graczy?

Kto by się spodziewał, że pajęczyna może uratować życie w Minecrafcie?


W Minecrafcie znajduje się sporo przedmiotów, a część z nich jest wykorzystywana przez graczy częściej niż pozostałe. Wiele z nich postrzegane jest również za praktycznie bezużyteczne przez to, że nie znalazły swojego zastosowania.

Jednym z nich jest pajęczyna, którą można znaleźć głównie w kopalniach w pobliżu spawnerów pająków. Zazwyczaj jest ona tylko przeszkodą, która utrudnia przejście przez tunel, jednak w tym przypadku uratowała jednemu z graczy życie.

W jaki sposób pajęczyna pomogła?

Użytkownik o nicku helioss28 postanowił podzielić się klipem, który przedstawia sytuację, która przytrafiła mu się, kiedy przemierzał kopalnię. Próbując przeskoczyć, jeden z otwartych tuneli uderzył w ścianę i spadł.

Okazało się, że w dołku, w którym się znalazł, płynęła lawa. Gracz nie zaczął jednak się palić, a wszystko okazało się zasługą pajęczyny, która stanęła na jego drodze. Dzięki temu był w stanie najpierw zablokować lawę, a następnie zniszczyć pajęczynę, aby bezpiecznie spaść na postawiony kamień.

Trzeba przyznać, że sytuacja jest naprawdę ciekawa, ponieważ raczej trudno znaleźć jakieś sensowne zastosowanie dla pajęczyny. Jak widać jednak, nawet ona znalazła swoje miejsce w kwadratowym świecie.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft