Jeden z graczy Minecrafta w niesamowity sposób przebudował Nether. Jak prezentuje się jego praca?
Jak wygląda ogrom pracy włożony w przebudowanie piekielnego wymiaru Minecrafta?
Nether jest jednym z bardziej charakterystycznych miejsc w Minecrafcie. Kraina, która ma przypominać piekło, trafiła do gry niedługo po tym, jak fani mogli w nią zagrać, więc można powiedzieć, że była w niej od praktycznie samego początku. Do aktualizacji 1.16 świat Netheru mógł wyglądać stosunkowo pusto.
Wydanie wspomnianej wersji jednak wszystko zmieniło i obecny Nether jest naprawdę różnorodny. Pojawiły się liczne biomy oraz nowe struktury. Wielu graczy miało jednak swoją wizję, której nie chcieli porzucać. Jak wygląda świat przebudowany przez jednego z graczy?
Wyjątkowa wizja Netheru
Użytkownik o nicku mining_mor*n podzielił się ze społecznością Minecrafta zrzutami ekranu, które przedstawiają przerobiony przez niego fragment świata Netheru. Ten zazwyczaj kojarzy się z kolorem czerwonym, wszechobecnym Netherrackiem i lawą. Wspomniany gracz pokazał jednak coś zupełnie innego.
Jego Nether, mimo że brakuje w nim nowych biomów, jak na przykład spaczony czy szkarłatny las, jest naprawdę kolorowy i wyjątkowy.
Zamiast lawy pojawiła się woda, w której nie brakuje roślinności, a Netherrack został zastąpiony Tufem – skałą wulkaniczną, która na wierzchu posiada warstwę mchu. Struktury natomiast wyglądają, jakby zostały pochłonięte przez przyrodę – zamiast czystej cegły widać na nich ogromną ilość lian oraz wszelkiego rodzaju roślinności.
Fani Minecrafta, którzy komentowali wpis, uznali, że świat wygląda niesamowicie, a wielu z nich było zaskoczonych faktem zobaczenia wody w Netherze. Autor przyznał, że jest to możliwe dzięki roślinie Glow Lichen oraz eksperymentowaniu z wersją gry.
- ZOBACZ – Dream, youtuber Minecrafta, odpowiada, jak czuje się po pokazaniu twarzy i takim odbiorze widzów
Doceniony został również ogrom pracy włożony w przebudowę Netheru. W tle widać, jak dużo bloków musiało zostać wykopanych, aby możliwe było zbudowanie widocznego na udostępnionych zrzutach ekranu obszaru.