Jak jedna modyfikacja sprawiła, że gracze uznali, że filmik nie jest Minecraftem, tylko animacją?

Minecraft

Reklama

Mod, który sprawił, że gracze nie mogli uwierzyć, że patrzą na gameplay.

Reklama


Modyfikacje w Minecrafcie istniały od samych początków gry. Miały one różne cele – jedne dodawały do gry nową zawartość, a inne modyfikowały tę już istniejącą. Sporą popularnością cieszyły się mody takie jak Mo’ Creatures, który jak sama nazwa wskazuje, dodaje więcej kreatur, lub Optifine, który stał się dla wielu graczy pozycją obowiązkową. W ostatnim czasie jednak na Youtube pojawił się film, który zbił z tropu nawet najstarszych fanów produkcji Mojangu.

Dlaczego klip jest tak wyjątkowy?

Animowane scenki, które były utrzymane w stylu Minecrafta, krążyły po internecie już od dawna. Wszyscy znają CaptainaSparkleza, który tworzył przerobione wersje powszechnie popularnych piosenek. Każda z nich miała w tle animowany klip, który wprowadzał w klimat utworu lub sam parodiował na swój sposób oryginalny teledysk.

We wstępie mowa jednak o filmie, który w naprawdę charakterystyczny sposób pokazuje proces tworzenia ciasta w Minecrafcie.

Reklama

Video

ZOBACZ – Modyfikacja Minecrafta, która pozwala osiągnąć nawet ponad 10 razy więcej FPSów

Komentarze niektórych użytkowników mówią same za siebie.

To wygląda jak animacja, a nie autentyczna gra. Fakt, że to gameplay, jest niewyobrażalny dla kogoś, kto wie, co Minecraft potrafi, a czego nie.

 

Lol, na początku pomyślałem „ale fajna animacja”, ale potem okazało się, że to jest gameplay O_O.

W filmie została użyta wyłącznie jedna modyfikacja o nazwie Create (można pobrać ją tutaj). Dodaje ona wiele technicznych elementów, które rewelacyjnie wpasowują się w styl gry i to właśnie dzięki temu powyższy film wygląda tak niesamowicie. W opisie moda można znaleźć filmy, które dokładnie krok po kroku opisują działanie jego poszczególnych elementów.

Mapa użyta w klipie również jest możliwa do pobrania. Każdy może stworzyć swoje własne ciasto z pomocą tej ogromnej i niesamowitej fabryki.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej