w

Minecraft Snapshot 20w17a: Nowa komenda i zmiany w najnowszych strukturach

Cotygodniowy snapshot Minecraft mniejszy od poprzedniego.


Snapshot 20w17a jest dowodem na to, że aktualizacja 1.16 może pojawić się naprawdę niedługo. Wychodzi na to, że większość sporych rzeczy została już wprowadzona do gry, a teraz twórcy starają się je już udoskonalać. W najnowszym snapshocie gracze będą mogli zauważyć przede wszystkim dostosowany loot w pozostałościach Netherowych bastionów i mniejsze ilości zrujnowanych portali.

Zmiany w najnowszych strukturach

Zdaniem graczy znalezienie w pozostałościach Netherowych bastionów pełnego Netherite’owego zestawu narzędzi i pancerza było czymś zdecydowanie za mocnym. Twórcy postanowili zmienić to i od najnowszego snapshotu można znajdować wyłącznie diamentowe wyposażenie. Poza tym szanse na pojawienie się innych przedmiotów razem z ich ilością w stacku zostały dostosowane.

Poza zmianami pozostałości bastionów poprawiono również zrujnowane portale Netheru. Te będą pojawiały się teraz zdecydowanie rzadziej.

ZOBACZ – Gra Minecraft Dungeons jest niezbalansowana, ale twórcom to nie przeszkadza

Nowa komenda

Nowo dodana komenda /attribute pozwala na dodawanie, odczytywanie i modyfikowanie większości atrybutów w grze (przykładowo zmiana obrażeń przypisanych do wybranego miecza).

Mniej znaczące zmiany

Jak w każdej aktualizacji nie obyło się bez mniejszych zmian, które zostały wprowadzone do gry.

  • Zmienione zostało okno używania stołu kowalskiego (używanie przypomina teraz okno kowadła).
  • Wciśnięcie przycisku „Tryb jednoosobowy” w menu głównym przeniesie gracza od razu do tworzenia świata, jeśli ten jeszcze żadnego nie stworzył.
  • Dodana została opcja pozwalająca na ustawienie tego, w jakim dystansie od gracza pojawiają się stwory.
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft