w

Nadchodzi wielka zmiana dla graczy Minecrafta. Kto będzie musiał założyć nowe konto?

Migracja kont Mojang do Microsoftu w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa.


Dotychczas na komputerze można było grać w dwie wersje Minecrafta. Java Edition była tą, którą gracze znali od samych początków gry. Druga jest zaś dostępna w sklepie Microsoft Store i w przeciwieństwie do osobnego klienta, który posiada Java Edition, uruchamia się ją przez wspomniany sklep. Wkrótce jednak graczy wersji dotychczas oddzielonej od platformy Microsoftu czekają zmiany. Jakie?

Obowiązkowe przepisanie konta

Studio Mojang w jednym z wpisów poinformowało, że posiadacze wydania Java Edition będą musieli założyć konto Microsoftu. Zmiana ta ma przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo za pomocą dwuetapowej weryfikacji logowania, dodatkowych opcji kontroli rodzicielskiej czy możliwości blokowania chatu i zaproszeń. Dodatkowym plusem będzie również posiadanie wszystkich produkcji z serii Minecraft w jednym miejscu.

Video

Wszyscy, którzy przepiszą konto, otrzymają darmową pelerynkę, której przyjrzeć można się na poniższej grafice.

ZOBACZ – Pierwszy pre-release wersji 1.16.4 Minecrafta jest już dostępny. Co zostało poprawione?

Twórcy świadomi tego, że nadchodzące zmiany mogą być kontrowersyjne, postanowili wydać również powyższy filmik, gdzie odpowiadają na potencjalne pytania i rozwiewają domniemane wątpliwości. Przeniesienie gry na inną platformę nie wpłynie na jej zawartość. Gracze dalej będą mogli korzystać z modów i tworzyć swoje skórki.

Na ten moment wiadomo, że nowi gracze będą zakładali swoje konta już pod koniec tego roku, a przeniesienie dotychczasowych użytkowników rozpocznie się z początkiem 2021.

Mimo wielu starań Mojangu ku przekonaniu społeczności do tego, że zmiany są dobre dla wszystkich, gracze nie do końca są zadowoleni z migracji. Wielu wskazuje na korzystanie z kilku kont Minecrafta, a inni wspominają o braku dostępu do konta, które nabyli wiele lat temu (na przykład przez utracony dostęp do adresu e-mail).

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft